Як тебе не любити: за що студенти люблять/не люблять Київ?

Чи люблять студенти Київ? Це ми і вирішили дізнатись. За що вони його люблять або ж за що вони його не люблять?
college_students

Студенти ЛЮБЛЯТЬ Київ за:

В першу чергу, як стверджують самі студенти, полюбляють вони Київ за тутешній ритм життя. «Тут ніколи не буває нудно, — стверджують вони. Життя в Києві вирує, воно кипить, і в нього хочеться зануритися з головою і не пропустити жодної події.

По-друге, студенти вважають столицю містом де можуть здійснитися найзаповітніші мрії та бажання. І це дійсно так: Київ – це місто можливостей. Саме в столиці можна отримати все, що хочеш: вищу освіту, чи навіть дві вищі освіти, знайти улюблену роботу, або створити власний прибутковий start-up, розширити коло знайомих та знайти хороших друзів, тощо.

Не забуваймо й того, що в перш за все (як це не банально звучить) студенти люблять столицю за можливість отримати тут хорошу освіту. Зокрема, іноземні студенти приїджають навчатись саме до Києва, тому що бажають отримати доступну освіту (яку, на жаль, отримати в рідній країні їм досить складно). Переважна більшість студентів з Туреччини, Конго, Кореї та інших країн приїжджають до столиці з метою отримати завітний диплом.

Ще одним аргументом на користь Києва, за ствердженням студентів, можна вважати також найбільшу тут кількість кінотеатрів, порівняно з іншими містами України: великих, маленьких, сучасних і не дуже, 3D, 4D, IMAX і т.п. А, як відомо, який студент не любить ходити в кіно?

Крім того, невід’ємною позитивною особливістю столиці є її культурне життя. Тобто, можливість відвідувати цілу низку різноманітних вистав, концертів, вистав, шоу та багато чого іншого. Саме в Київ, порівняно з іншими українськими містами, приїжджають імениті виконавці, відомі іноземні гурти і саме тут можна їх побачити і почути. У Києві щотижня відбуваються десятки концертів, вистав, які можуть відвідувати студенти… були б лише час, бажання та гроші:))

Сучасні студенти, крім того, дуже полюблять усілякого роду заходи типу «Open Air», «Food-Fest», «Fire-Fest», ярмарки hand-made і т.п. З приходом тепла кількість таких заходів різко зростає і всі студенти немов мурашки на світло збігаються туди.

Між тим, студенти обожнюють Київ за його цілодобовість. Київ не спить ніколи. А, як відомо, найцікавіше починається якраз в другій половині дня, а точніше вночі. Зазвичай, нічне життя усіх студентів проходить де? Так, звичайно воно проходить в клубах. Розмаїття клубів дає можливість молоді провести весело свій вільний час, поспілкуватись та просто цікаво відпочити.

Наступним пунктом у переліку «за що студенти люблять Київ» можна вказати особливий колорит та креатив столиці. Відомо, що робити селфі — це улюблена звичка усіх студентів та й молоді загалом. А для того, щоб фото набрало якомога більше лайків, досить часто, в нагоді стають усілякі цікавинки — пам’ятники, мурали та інсталіції Києва, яких тут, між тим, ціла низка.

Дійсно, у Києві незвичайні і милі скульптури можна зустріти досить часто і майже на кожному кроці, при цьому інколи навіть в найнесподіваніших місцях. Так, зокрема, в районі метро Берестейська, на території університету «Крок», розмістилася цікава скульптурна робота, яка зображує двох студентів. Бронзові хлопець і дівчина зібралися біля підручника, лежачи на траві. Студенти невимушено розмовляють за книгою. Хлопець тримає в руці зірвану квітку, а у дівчини на нозі розмістилася химерна бронзова пташка. Серед студентів пішла прикмета, що якщо потриматися за бронзову книгу перед іспитами, то сесія пройде успішно. Досить часто саме тут випускники роблть свої селфі. Подібних пам’ятників в столиці нараховується ціла низка.

Крім того, студенти досить простий, відкритий і непосидючий народ. Вони не люблять сидіти вдома і навесні всі виходять погрітися на сонечку в парку. Як відомо, Київ — це зелене місто і такі паркові зони, як парк КПІ, парк Нивки, Ботанічний сад та інші стають улюбленими місцями студентів для денного відпочинку. Тут завжди можна приємно погуляти, зустрітись з друзями, подихати відносно свіжим повітрям та просто посидіти на зеленій травичці.

Проте, студенти досить правдивий народ і щиро зізнаються, що життя і навчання в столиці не таке вже й ідеальне. То в чому криються приховані недоліки столиці?

Студенти НЕ ЛЮБЛЯТЬ Київ за:

Напевне, кожен студент хоч раз в період свого студентського життя стикався з такою проблемою, як запізнення на пари. І досить часто винуватцем такої ситуації ставав київський транспорт. Саме він, ніби відчуваючи усю біль ситуації, здається, навмисне їхав повільніше, перебував у пробках або, ще гірше, зрештою ламався. Транспорт, який підводив у самий незручний для цього час, тоді коли поспішаєш на пари і тривалий час чекаєш необхідну тобі маршрутку, тролейбус чи трамвай — це та ситуація, яка знайома кожному студенту.

Київ — столиця України, а як будь-яка столиця світу, це місто апріорі не може бути дешевим. І хоча за останніми даними в рейтингу найдорожчих міст світу Одеса випереджає Київ (за вартістю нерухомості, комунальних послуг, цінами на продукти харчування тощо), певну суттєву грошову різницю відчувають майже всі студенти, які приїджають на навчання до столиці з інших (особливо маленьких) міст.

Ще одним недоліком, на думку студентів-іноземців, можна вважати низький рівень знань англійської мови жителів Києва. Рідко хто з його мешканців визветься допомогти з перекладом чи просто відповісти на запитання і вказати, як пройти в те чи інше місце.

Київ взимку. Це взагалі наболіле питання для усіх студентів. Звичайно, усі дуже люблять зиму, а особливо коли вона сніжна та морозна. Студенти, зокрема, полюбляють зимовий Київ за те, коли в парку КПІ можна влаштовувати бої сніжками чи коли на сноуборді можна вдосталь накататись в Протасовому яру. І це ніби як класно. Проте, ця зимова казка різко перетворюється на жахіття: від постійної зміни погоди — то мороз, то відлига, мінус двадцять, які різко заміняються плюсовою температурою, а потім знову мороз і відповідно ожеледиця. Це все починає дратувати усіх, а молодь особливо. Чому? Тому що коли в Києві настає ЗИМА, то місто час від часу ніби стає паралізоване. Проте, в таку погоду столиця рятує своїми затишними кафешками, цікавими заходами, виставками, квест-кімнатами тощо.

До речі, в той же час, такий новомодний тренд серед розваг, як квест-кімнати, можна зарахувати до переваг столиці. Такої розгалуженої мережі ігрових кімнат немає в жодному місті України!

Ще одним недоліком столиці, на думку студентів, є його масштабність. Особливо це відчувається, коли необхідно доїхати з одного кінця міста в інший. «Наскільки Київ величезний, я до кінця зрозуміла, коли у мене було дві сесії в різних університетах одночасно і довелося мотатися з одного кінця міста в інший» — коментує Євгенія (студентка одного зі столичних ВНЗ Києва).

Тож, можемо підсумувати, що Київ — це однозначно студентська столиця. Це місто ідеальне як для навчання, так і для побудови кар’єри, як для відпочинку, так і для життя. Проте, як і будь-яке інше місто, воно не позбавлене певних недоліків, які можна з легкістю подолати.

Поширити