Як тебе не любити: За що кияни люблять столицю?

Ми любимо, навіть обожнюємо Київ і досить часто захоплюємося ним. Але чи замислювалися ви над тим, що в ньому такого хорошого? Чим Київ ліпший від Харкова чи Львова? Запитавши жителів столиці, за що вони люблять Київ, від переважної більшості почули у відповідь: «Я тут народився/-лася, бо я тут живу». Нас така відповідь не влаштовує і ми вирішили провести свій brainstroming «чому варто любити столицю України?» «Мій Київ» пропонує власний перелік того, за що ми любимо наш Київ, який до речі, підкорює абсолютно всім, навіть тим, що на перший погляд можна вважати недоліком!

Київ – ідеальне місто для фітнесу

Як ви вже знаєте з нашої попередньої статті «Як тебе не любити: за що кияни не люблять столицю?!» дороги і транспорт в Києві такі, що набагато ліпше гуляти пішки ніж їхати в переповненому транспорті. Особливо класно прогулюватись навесні, коли місто потопає у квітучому і п’янкому ароматі каштанів, акацій та бузку. Можливо хтось заперечить і скаже, що гуляти по Києву неможливо, мовляв скрізь одні підйоми та спуски. «Зате на фітнесі можна заощадити» — у відповідь скажемо ми. Київ – це місто, насолоджуватись яким необхідно неспішно, споглядаючи усю його величну історію та красу.

Дрібниці, а приємно…

Київ можна любити і за його добрих, часом заклопотаних і вічно кудись поспішаючих жителів. Його можна полюбити за людські маленькі жести: коли повертаючись додому, стоїш в довжелезній черзі біля каси метро і касир довго відлічує здачу попередньому покупцеві, а біля сусіднього віконця люди змінюються швидше. Несвідомо кинувшись до другого віконця, стикаєшся поглядом з молодим чоловіком, який підійшов до каси. Він посміхається і спокійно поступається своєю чергою. І це у великому місті, в годину пік!

Або коли ти йдеш по вулиці, а тобі на зустріч промайне посмішка незнайомої людини і вже така ж посмішка майорить на обличчі у тебе. Чи не чудово? Це маленькі дрібниці від хороших людей, які можуть трапитися з кожним і в інших містах, але в Києві такі маленькі жести вказують на те, що люди ще здатні помічати інших. А це означає що Київ – це місто з добрими і душевними людьми.

Історична архітектура

Київ — це місто в якому десь трохи Європа, десь навіть Америка, а десь і національний колорит. У ньому є ось ці старі собори і церкви, різні парки, сквери, чудовий Дніпро — і місто якимось дивом все разом дуже гармонійно об’єднує. Київська чудова архітектура певною мірою навіть не поступається європейській. Одні будинки архітектора Городецького чого варті?! А Родина- Мати?! Все велич країни відображена в ній9f95deac98304e0d64786f739140cbf3

Місто – вічний двигун

Життя кипить і в нього хочеться зануритися з головою і не пропустити жодної події. Київ сам по собі дуже продуктивний, тут не можна бути лінивим, адже саме місто мотивує до діяльності. Нескінченні можливості для особистісного розвитку: велика кількість майстер-класів, різноманітних курсів, лекцій, семінарів, виставок, тренінгів тощо.

Великий мегаполіс

Це великий мегаполіс, тут рідко хто кого знає, і це прекрасно. Через це є можливості для багатьох нових знайомств. В Києві дуже багато нових людей, які приїжджають та можуть ставати киянами, тобто не обов’язково в тебе має бути якась багата історія сім’ї, що живе в Києві багато років, а ти можеш бути простою людиною, яка приїхала та вписалась у це місто. Ну, а щодо корінних киян — ідентифікувати їх досить складно. В наш час кожен киянин може виявитися львів’янином або харків’янином, але це абсолютно не суттєво.img_8138_sm

Унікальні пам’ятники

Київ вражає не лише своєю традиційною архітектурою але й новими цікавими пам’ятниками, такими, як: «Їжачок в тумані», «Закохані ліхтарі», пам’ятник «Жабі» та інші скульптури.

Кав’ярні на кожному кроці

Смачна їжа, як національна, так і інших країн. Великий вибір ресторанів і кафе. У Києві популярні невеликі кав’ярні, а взяти по дорозі на роботу «каву з собою, будь ласка» — свята справа! Це надзвичайно зручно, коли поспішаєш, а поснідати забув.

Київ — тут можна знайти все!

Які б у тебе не були інтереси, ти знайдеш для себе щось вартісне. Тобі щось потрібно – «Гугл в поміч»» і ось вже знайшов все що треба. І, швидше за все, це буде поруч з твоїм будинком, по сусідству. Ну наприклад, хочеш вивчити корейську! І виявляється, на першому поверсі в твоєму будинку живе людина, яка викладає корейську мову! Ось, напевно, за це і можна любити Київ.

Арт-галереї Києва

Їх просто неймовріна кількість. Вони розташовані по всьому місту. І там дійсно є, на що подивитися: від великих виставкових залів до блискучих сучасних галерей.

Київ- місто муралів

Новою цікавою рисою сучасного Києва стали мурали. Куди не кинеш оком можна побачити на будівлях ці шедеври…це цілі витвори мистецтва. У столицю все частіше стали приїжджати майстри стріт-арту з усього світу, і тепер мурали Києва – це невід’ємна частина міста, що надає йому особливого колориту.
Стіни будинків прикрашені творіннями майстрів монументального живопису — грека Фікоса Антоніос, австралійця Фінтана Маги, іспанців Гонзало Борондо і Liqen і багатьох інших. А графіті італійського художника «2501», на яке його надихнув герб України, стало найвищим в Європі.
Про мурали ми вже неодноразово згадували у наших статтях, а саме: “Фантастичні звірі”, “Любов править світом” або все, що треба знати про київські мурали«, «Побачити музику: в столиці з’явився новий мурал “Скрипалька”.

Нескінченний цілодобовий шопінг

Пізній шопінг означає, що можна купити взуття о 10 вечора протягом усього тижня … якщо звичайно воно вам треба. Регулярно в Києві проходять ярмарки вітчизняних виробників, а також виставки хенд-мейд товарів тощоmaxresdefault

Поділ, без якого Київ неможливий

Це серце старого міста і центр торгівлі. Він гарний, різноманітний і чарівний … хоч і старий. Зацікавились? Про Поділ можна прочитати тут.

Святі місця Києва

Києво-Печерська Лавра, Софія Київська, Андріївська церка, Кирилівська церква – це ті місця заради яких до столиці приїжджають щороку сотні туристів. Київ не просто місто це свого роду мекка для багтьох паломників.254821

І на останок, хочеться просто підсумувати, що Київ – це місто в якому вийшовши до сусіднього супермаркету можна потрапити в цікаву пригоду (у вас можуть взяти інтерв’ю або ви можете стати свідком аварії). Київ — це місто шаленого ритму життя, воно ніколи не спить. В Києві є сила силенна можливостей і сила силенна загроз. Це місто суцільних контрастів: тут по справжньому відчувається солодкий присмак мрій і гіркий присмак буденності. Але все це лише покращує його і надає риси якоїсь реалістичності та приземленості. Київ такий, яким бачимо його ми. Хтось в нього закоханий безмірно, а хтось ненавидить, сто відсотковим залишається лише те, що байдужим це місто нікого залишити не може. Напишіть, за що саме любите Київ Ви. І пам’ятайте, Київ такий яким відчуваємо і робимо його ми — його жителі.

Поширити