Виноградар – тихий екологічний Київ

Виноградар – один із найзеленіших районів Києва. Він відрізняється акуратними зеленими дворами, в яких протікає спокійне, неквапливе життя. Ця частина міста схожа на невелике провінційне містечко, хоч від гамірного центру з його гучними модними закладами і бутиками цей мікрорайон відділяє всього якихось 20 хвилин їзди на власному транспорті.

Історія

Виноградар відносно молодий мікрорайон Києва, що адміністративно відноситься до Подільського району міста. Свою назву він отримав завдяки тому, що ще в 1935 році близько п’ятидесяти гектарів сучасного житлового масиву займали виноградники. Спочатку тут з’явилося невеличке поселення, згодом колгосп, а через 22 роки, в 1957, тут почалося активне будівництво «хрущівок», в яких розселялися працівники заводів, що працювали поблизу. Сучасного вигляду Виноградар почав набувати в 1975-1987 роках. Цей житловий масив забудовувався по проекту архітектора Є. Бельського.

Під час проведення будівельних робіт будівельники робили все можливе, щоб зберегти район зеленим і квітучим, тому і сьогодні він виглядає дуже привабливо, потопаючи в зелені дерев. Завдяки цьому сьогодні Виноградар вважається одним з найекологічніших районів Києва.

Інфраструктура

20307-0Зі сходу житловий масив межує з Вітряними горами і Пріоркою. З півдня до нього прилягає Мостицький масив і територія агрокомбінату «Пуща-Водиця». Озеро Синє по відношенню до Виноградаря із західного боку.

Основні магістралі мікрорайону – проспект Правди, Свободи і Г.Гонгадзе.

Нового житлового будівництва в цьому районі не здійснюється, житловий фонд складається в основному із старих будинків. Тому Виноградар виглядає не досить сучасно.
В цьому мікрорайоні немає величезних торгівельних центрів і гіпермаркетів, але все необхідне можна придбати на одному з найдешевших ринків Києва, який носить назву мікрорайону – «Виноградар».

Район має достатню кількість невеличких супермаркетів, аптек, банківських і поштових відділень, шкіл і дитсадків. Щоб потрапити до великих торгівельних центрів «Караван» і в Dream Town, треба витратити всього декілька хвилин на переїзд.

Хто мешкає на Виноградарі?

Основна кількість мешканців Виноградаря отримала в цьому мікрорайоні безкоштовне житло ще у 79-80 роках минулого століття, тепер в цих домівках живуть також їхні діти і онуки. Тут повиростали цілі покоління виноградарців, тому часто сусіди добре знайомі один з одним. На Виноградарі оренда житла коштує недорого, а інфраструктура мікрорайону досить розвинена. Тому він є досить привабливим для квартиронаймачів.

Життя тут протікає тихо і спокійно, основна частина місцевих мешканців працює і проводить вільних час за розвагами в інших районах Києва.

Життя Виноградаря

img_1471На проспекті Правди є чудовий парк, в якому звикли прогулюватися з малечею мами, тут відпочивають пенсіонери. Вздовж проспекту Гонгадзе пролягає Виноградарський ліс, в якому розташований мотузковий парк. Для прогулянок з дітьми тут збудована велика дитяча площадка.

У Виноградарському лісі часто влаштовують пікніки, пробіжки і катаються на велосипедах. Дітям і дорослим дуже подобається годувати з рук білок, яких тут мешкає безліч. В мікрорайоні є своє озерце – Голубе. Місцеві мешканці не ризикують в ньому купатися, але люблять тут організовувати пікніки і засмагати біля води.

На Виноградарі є декілька пристойних закладів, в яких можна випити філіжанку кави чи смачно повечеряти. Але вибір не настільки великий, тому місцеві мешканці їдуть для цього на Оболонь чи в центр міста. Ті з жителів Виноградаря, хто займається спортом, відвідують великі фітнес-клуби і спортивні комплекси в сусідніх районах.

Хоч транспортна розв’язка тут доволі непогана, ходить багато маршрутних таксі, вулиці району часто потопають в пробках, виїхати звідси стає проблемою. До Виноградаря можна доїхати на метро, поряд станції Оболонь та Мінська. До центру на власному транспорті можна доїхати за 20 хвилин, на міському потрібно витратити на дорогу до 50 хвилин.

Поширити