Вихід є: Популярні квест-кімнати Києва

«У вас є одна година, щоб розгадати головоломки і знайти ключ, яким зможете відімкнути ці двері. Успіхів!» — саме такими словами, зазвичай, починається гра в більшості квест-кімнат. Ні для кого не буде відкриттям той факт, що останнім часом квест-руми стали ну просто мегатрендом індустрії розваг та відпочинку. Вони користуються надзвичайно шаленою популярністю і серед киян та гостей столиці. За умов нинішньої погоди: коли сонечка все менше, а дощів все більше — саме такого роду відпочинок буде чудовою альтернативою звичному походу в кіно чи «зависанню» всією компанією в кафе.

escape-logo-730x445
Ще рік тому кількість квестів в місті була порівняно незначною, проте зараз вони з’являються ніби гриби після дощу і, здається, всі їх просто нереально відвідати. Саме тому ми і зацікавилися питанням: а які ж квест-кімнати Києва найпопулярніші? Та перш, ніж дати відповідь на це непросте запитання, трішки захопливої інформації.

Феноменом квест-кімнат цікавляться науковці

Шалена популярність квестів зростає не лише серед любителів логічних розваг, а й серед, кого б ви думали?…серед науковців! Вони пишуть наукові статті про квест-кімнати і досліджують, зокрема, яким чином ті впливають на людську працездатність та покращення рівня командного духу («team-building»). Підтвердженням цього слугує стаття американського вченого С. Ніколсона «Зазирнути за замкнені двері: дослідження особливостей квест-кімнат».

З історії слів не викинеш…

Історія квестів починалася у віртуальному світі, коли необхідно було вирішувати логічні завдання, щоб покинути кімнату і тим самим перемогти. Так само як і в комп’ютерній грі учасникам необхідно було вибратися з кімнати, в якій їх замкнули. Втекти з кімнати можна було, використовуючи навколишні предмети і власну логіку. Все те ж саме, що і в комп’ютері, тільки вже в реальному приміщенні і з реальними речами. На втечу виділявся час — 60 хвилин. Обмеження в часі надавало грі ще більшого азарту і напруги.

Одна з найвідоміших ігор жанру квест носить назву Crimson Room, творцем якої є японець Тошіміцу Такагі. Він розробив дану гру ще в 2004 році. Звідти і пішла ще одна назва квест-кімнат — «escape the room». За іншими даними вперше вийти з віртуального світу вирішили в 2007 році творці квестів з Китаю і Гонконгу. Та як би там не було і хто б не був першим, головне, що ця тенденція зазнала разючої популярності і вже незабаром квести увірвалися в США та Європу. Головною європейською столицею цієї новинки став Будапешт, де ігрові кімнати були відкриті для бажаючих уже в 2011 році. Parapark – це угорська франшиза, яка пізніше поширилась більше ніж у 20 населених пунктах Європи й Австралії. Її засновник, Аттіла Гуйрковіч стверджує, що він не мав ніякої інформації про японські чи китайські квест-ігри і, що він самостійно дійшов до ідеї створення квест-кімнат. За словами газети «The Guardian», досить часто Угорщину відвідували туристи тільки заради самих квестів. Так у 2015 році по всьому світу налічувалося понад 2800 квест-кімнат!

Найкращі квест-кімнати Києва

В Україні перші квест-кімнати почали з’являтись приблизно в 2014 році. «Сон художника» саме так називається найперша квест-кімната мережі «Взаперти», яка була створена в травні 2014 року, хоча сама ідея створення квест-кімнат з’явилась ще взимку 2013 року.

Вже зараз в шаленому розмаїтті квест-кімнат було створено спеціальні сайти, що займаються веденням їх рейтингу і які допомагають обрати потрібний для вас квест. Так, наприклад, за даними сайту Світ квестів найкращими кімнатами Києва визначено:

1. Місія «Тессеракт» (м. Печерська);

2. Кінотеатр (м.Університет);

3. Реанімація (м. Палац Україна);

4. ФБР: службове розслідування (м. Університет);

5. Сон Художника (вул. Володимирська).

Спеціально для своїх читачів експертна група порталу Q-ROOM перевіряє всі київські квести, аналізує їх за різними складовими і становить підсумковий рейтинг, щоб всі бажаючі могли вибрати тільки кращий квест в Києві:

1. Міньйон Апокаліпсис (вул.Щорса, 44а);

2. Секрет Хогвартса (вул.Ахматової,3);

3. Магія чисел (вул. Антоновича,150);

4. Ядерна загроза (вул. Татарська, 6);

5. Застінки інквізиції (вул. Володимирська, 82 в).

Інший сайт Questolog визначає свій рейтинг найкращих квест-кімнат Києва наступним чином:

1. Місія «Тессеракт» (вул. Щорса, 44а);

2. Не спійманий — не злодій (вул. Шота Руставелі, 3);

3. Антимузей (вул. Кудрі-Івана 16 А);

4. Машина часу (вул. Рейтарська, 8Б).

Відомий сайт для подорожей TripAdvisor теж склав свій рейтинг квест-кімнат, проте спершу на сайті вказаний рейтинг найкращих мереж квестів, а вже потім їх кращі кімнати.

За даними сайту TripAdvisor першість займають мережі квестів «Взаперти», потім «Под замком», «Quest in reality», «Escape Quest» та «Клаустрофобия».

kvest-kimnati-reyting

Маленькі приємності для учасників квестів

Крім самої гри організатори квест-кімнат пропонують ряд бонусів та акцій:

— у всіх мережах є сайти, на яких можна забронювати гру з допомогою інтернету;

— ресурс «Під замком» пропонує бажаючим зіграти в нічний час — для цього потрібно зателефонувати і домовитися з оператором;

— для тих, кому немає з ким піти на гру, Exitgame пропонує знайти команду. Для цього потрібно залишити своє ім’я, номер телефону та адресу електронної пошти;

— студентам та іменинникам роблять знижки до 50%. Також на деякі ігри пропонуються знижки на 30-50%, на деяких сайтах можна придбати купон за 200-250 грн;

— тим, хто впорався із завданням вчасно, в деяких квест-румах пропонуються бонуси — пам’ятні сувеніри (брелоки, головоломки).

Кожен день стрічки соціальних мереж стають строкатими від нових історій про те, як команди гравців пройшли той чи інший квест. Щоб зрозуміти і відчути емоції гравців, потрібно самим потрапити в епіцентр гри і вибратись з кімнати. Побувавши там одного разу, ви погодитеся з тим, що туди захочеться повертатися знову і знову.

Поширити