Таємниці вулиці Банкової

Є така вулиця у центрі Києва — Банкова. А цікаво те, що жодного банку на ній не має.

Якщо пройтись вздовж неї, до будинку з химерами, можна побачити, що тут багато охорони. А все це через те, що тут знаходиться Адміністрація президента України. Тож, Банкова — одна з найголовніших вулиць Києва.

Окрім адміністрації тут є багато важливих та історичних домівок. Кожна з них має свій характер, історію та красу.

Історичний початок вулиці припадає на другу половину XIX століття.

Банкова — не найперша назва на честь банку Російської імперії, який розташувався на перетині Банкової та Інститутської (зараз Національний банк України). Впродовж 140 років вулиця мала різні назви: Треповська, Комуністична, Орджонікідзе, Бісмаркштрассе. Кожна назва на честь певного періоду в Україні. Та першу і теперішню назву їй надали у 1992 році.

 

IMG_4789

IMG_4794

На початку вулиці зустрічає старовинний прибутковий дім Лібермана. Розташувався він за адресою Банкова 2. У наші часи тут знаходиться спілка письменників України. Будували його у XIX столітті для генерала Трепова. Але прожив він у ньому недовго. Згодом його викупив син цукрового магната — Симха Ліберман, який і добудував друге крило. В будинку з однієї сторони знаходились офіси цукрового заводу, а з іншої проживав із сім’єю сам Ліберман.

У наш час в домі знаходиться спілка письменників України. Внутрішнє оздоблення збереглось до наших часів. Це яскравий приклад розкоші та багатства. На стелях дуже багато ліпнини. А в одній з кімнат є навіть роздвижна стеля. Не обійшли увагою і централізоване опалення. Його прокладали у стіни при будівництві.

IMG_4791 IMG_4793

 

IMG_4797

Прогулюючись далі, на Банковій 5-7, кидається до очей будинок з маками, у стилі модерн. Його збудували тільки на початку XX століття як прибутковий будинок генерала Де-Вітте.

IMG_4798 IMG_4801

На наступній фото відомий усім будинок з химерами. Його архітектор — сам Городецький. А інженером був Страус, саме той, який будував і костьол святого Миколая. Будував він його для себе як прибутковий будинок та окремо були кімнати для його сім’ї.

В домі було 4 поверхи, на кожному з них по квартирі. На останньому, на площі 380 квадратів, жил Городецькій із сім’єю.

Зараз туди попасти важко, але можливо. Необхідно записатись на екскурсію та на пропускному пункті здати фотоапарати та відеокамери.

IMG_4799

В далі головна будівля — Адміністрація президента, Банківська 11. З неї ведеться управління країною. Прохід до неї можливий тільки за спеціальними пропусками. Взагалі-то будівля часів Радянського союзу. Але вона офіційно вважається пам’яткою архітектури. Збудована у 1930-1940 роках, тобто добудована. Стиль витриманий у радянському монументалізмі. Та потрохи можна розгледіти елементи українського бароко та класицизму. Все через те, що на той час вже були два окремих воєнних штаба. Їх просто добудували, адже у той час була заборона побудови окремих адміністративних корпусів.

IMG_4800

Поширити