Пуща-Водиця – природна перлина Києва

Пуща-Водиця – це історична частина Києва, мікрорайон-парк, відомий своєю розкішною природою і одним із найстаріших трамвайних маршрутів, що пролягає через ліс. Пуща-Водиця є найулюбленішим місцем відпочинку містян, які цінують свіже повітря, тихі, безлюдні вулиці, прогулянки по затишних лісних стежках і відпочинок біля води. Всі, хто втомився від шуму міського життя, вважають найкращим вибором проживання в комфортних будинках в Пущі-Водиці.

Історія Пущі

0xyckjiy3faНазва мікрорайону пішла від слів пуща – ліс, та водиця – вода. Ще в далекому ХІ столітті це місце будо вибране князями для полювання на диких звірів. Тут завжди було тихо, спокійно і можна було чудово відпочити, поблукати лісом і викупатися в найчистішому озері.

Дачне містечко, яке почало будуватися наприкінці ХІХ століття, з часом перетворилося на курортне. В невеличких затишних будиночках аристократія Києва проводила свій літній відпочинок. Згодом тут почали з’являтись санаторії і Пуща стала місцем, де можна оздоровитись і полікуватися. З 2001 року мікрорайон увійшов до складу Оболонського району.

Сьогодні він залишається одним із найбільш цікавих для киян місць, де можна гарно відпочити в оточенні багатовікових дубів і сосен. І хоч Пуща-Водиця і увійшла до складу Києва, вона залишається дачним містечком.

Інфраструктура

jejeb_l1_ziТранспортна інфраструктура тут розвинена не настільки повноцінно, щоб можна було швидко доїхати до центру міста чи в будь-який інший район столиці. Щоб зробити покупки, отримати певні послуги чи розважитися, мешканці Пущі відправляються в сусідній район – Оболонь, або ж до центру міста.

Щоб потрапити в Київ можна скористатись автобусами, маршрутними таксі та трамваєм №12. Варто зауважити, що у свій перший маршрут трамвай в Пущу-Водицю з міста вирушив ще у 1904 році. Сьогодні він відходить з Контрактової площі і його маршрут, що пролягає через весь ліс, закінчується у парку «Пуща Водиця».

Найближчі станції метро – «Героїв Дніпра» і «Сирець». Від станції «Нивки» йдуть маршрутні таксі №719 та №726. Також у Пущу відправляється маршрутне таксі №366 і автобус №30 від станції «Академмістечко». Практично весь громадський транспорт курсує з інтервалом 15-20 хвилин, при цьому дороги не перевантажені транспортом.

З Пуща-Водицею межують Оболонський район, Виноградар, Мінський масив і Вітряні гори.

Населення курортного містечка

_1d2775c3754d4a996104b28f29aa78ffВ Пущі-Водиці ще і сьогодні можна побачити чудові дерев’яні дачі, які будувались ще за царських часів.

Є тут і хати-мазанки, а також приватні будинки радянського зразка. Зрозуміло, що в цих будинках проживає корінне населення цього мікрорайону.

В літній період будиночки біля озера орендують містяни, які приїжджають сюди з інших районів столиці. Є тут і звичайні «хрущовки», і сучасні котеджі, збудовані забезпеченими столичними жителями. Ближче до окраїн Пущі розташовані дачні будинки високопоставлених київських чиновників.

 

 

Життя мікрорайону

s0k9ca1s6xyПуща-Водиця не перенасичена вуличною рекламою і МАФами, біл-бордами, сіті-лайтами. Життя тут спокійне і розмірене. Немає великих супермаркетів, замість них працюють невеличкі продуктові магазини. Цей мікрорайон майже не урбанізований, не має висотних будинків, його природа спонукає до піших і велосипедних прогулянок. Велосипедисти навіть мають тут свої промарковані траси.

В Пущі є діючі санаторії (близько 40), а також залишись і занедбані, що давно не працюють. Тут побудовані сучасні готельні комплекси з басейнами, саунами, спортивними залами і дитячими майданчиками. Містяни мають можливість відпочити на обладнаних пляжах, покататися на човнах і катамаранах.

На в’їзді в мікрорайон є пожежна вежа висотою 40 м. Екстремали можуть з цієї висоти насолоджуватися чудовими краєвидами Києва і Вишгорода.

Відпочити тут можна тільки в декількох закладах, які не належать санаторіям: «Оріон» і кафе «Літо». Поряд з ними можна взяти велосипед на прокат.

У Пущі відкрито Міжнародну тенісну академію (МТА). Цей грандіозний спорткомплекс має 19 кортів, басейн, фітнес-клуб і отель.

В мікрорайоні працює загальноосвітня школа, приватна французька школа, сімейний клуб «Авант».

Визначні місця

Біля храму Серафима Сваровського розташоване джерело з чистою джерельною водою.

Тут також багато необлаштованих джерел. Найбільш визначними місцями вважається Пущеводицький ліс, озера і річки.

Поширити