Пікнік-зони в Києві або де можно скоштувати шашлик на природі

У вихідні і на свята більшість киян традиційно виїжджають на весняні пікніки. Похід на природу майже завжди супроводжується приготуванням шашликів. Мешканці столиці можуть поїхати на одну з облаштованих зон відпочинку в межах міста, чи вибратися до води на озера, або на берег Дніпра.

Найбільш простим варіантом для бажаючих відпочити є пікнік-зони, що розташовані в межах Києва. Це добре знані всіма мешканцям Києва, спеціально пристосовані місця на території великих парків. Такий варіант відпочинку зручний тим, що добратися до пікнік-зони можна міським транспортом. Продукти не потрібно нести з дому, все, що необхідно для відпочинку можна придбати в найближчих супермаркетах.

Однією з перших облаштованих зон відпочинку стала територія лісопарку Виноградар.

Виноградар

553931_mainЦе чудове місце знаходиться на перехресті вулиці Косенко, проспектів Гонгадзе і Волі. В сосновому бору встановлені зручні і затишні альтанки, зроблені з дерева, лави, пеньки, що слугують відпочивальникам стільцями. Для збору сміття встановлені спеціальні контейнери. Приготувати шашлики відпочивальники зможуть на встановлених тут мангалах, за користування якими плати ніхто не бере. Дрова для багаття можна купити тут же, тому не дивно, що це місце є надзвичайно популярним серед жителів міста, і на всіх обладнаних місць, столів і мангалів не завжди вистачає. Їх тут встановлено близько десяти, тому при бажанні виїхати на відпочинок у Виноградар, необхідно «забивати» собі місце раніше.

Доїхати до Виноградаря можна тролейбусами №№24, 25, 26 до кінцевої зупинки. Ходять сюди також і маршрутки. Від ст. метро Нивки – №№26, 437, від станції Петрівка – №25, від Мінської – №24.

Дідорівка (Голосіїв)

дидоровкаУ Голосіївському лісі біля озер Дідорівка і Спортивне є зона відпочинку, що має облаштовану територію з альтанками, мангалами і дровами, які можна купити у охорони. Біля цих озер працюють декілька кафе і ресторанів. В одному з них є навіть центр з приготування плову. Можна замовити дуже смачний, приготований за всіма правилами, узбецький плов.

Розваг тут також достатньо. Е можливість, якщо є бажання, покататися озером на човні чи катамарані, пограти в пінг-понг чи навіть порибалити. Дітям буде цікаво, є атракціони: батути, гірки. Якщо немає бажання відпочивати у облаштованій зоні, можна заглибитися в лісопарк і влаштуватися на одній з галявин. Під час перебування біля цих озер не рекомендується в них купатися чи мити овочі і фрукти.

Доїхати в Голосіївський ліс можна маршруткою №221 до зупинки «Аграрний університет» від станції метро Либідська чи Виставковий центр.

Пуща-водиця

indexОзера в Пущі-Водиці притягують відпочивальників-шашличників, що мешкають у західній і північній частинах Києва. З лівого берега сюди рідко хто приїжджає. У вихідні дні тут важко припаркувати автомобіль, відпочивальників вистачає.

Найбільш привабливим для містян є озеро Сапсаїв, яке знаходиться недалеко від кінцевої трамвайної зупинки. З Подолу сюди їде тролейбус №12. Дрова і мангал треба приносити з собою, бо в лісі вже не залишилось сухостоїв, а місця для відпочинку не облаштовані. Для любителів дикунського відпочину це саме те, що треба.

На жаль, тут територія трохи занедбана, чим вона завдячує великій кількості бажаючих відпочити. Але чистеньке місце ще можна віднайти. На кінцевій зупинці маршруту №14 є магазинчики і кафе. Приємно те, що купатися в Сапсаєві можна, вода тут досить чиста.

Доїхати можна трамваєм №12 до трамвайної зупинки «14 лінія», маршрутками №№ 719, 226 від метро Нивки. Також тут курсує автобус №30 від станції метро Академмістечко.

Парк Дружби народів

___2Одна з найбільших зон для пікніків у столиці – Парк Дружби народів, що оточений з усіх сторін водою. Це місце зручне з усіх боків – є облаштовані місця для відпочинку і пляжні зони на березі Дніпра. Є кафе і ресторани, де можна смачно поїсти. В парку також знаходиться цілий спортивний парк «Х-зона», в якому можна орендувати човен, зайнятися спортом чи пограти в міні-гольф.

Щоб усамітнитися, потрібно пішки пройти приблизно з пів години, щоб знайти відлюдне місце. Автомобіль потрібно залишити на стоянці, по парку їздити заборонено. Для пікніків з шашликами зазвичай відпочивальники вибирають береги Юріївської затоки чи Десенки. Вони досить віддалені від цивілізації і сторонніх очей, тут тихіше і затишніше. Але для того, щоб приготувати шашлик, потрібно все необхідне нести з собою – вугілля, дрова і навіть воду. Рубати дерева для багаття тут не можна, парк є заповідною зоною. Але є можливість позбавитися сміття цивілізованим способом, щоб не таскати його за собою до виходу з парку – сміттєвих баків вдосталь.

Добратися до Парку Дружби народів можна автобусами №№ 95, 100, 101, що курсують від станції метро Петрівка.

Парк партизанської слави

У Харківському масиві є три невеликих озерця, біля яких у вихідні дні завжди людно. Але, незважаючи на це, місця вистачає всім. Декому вдається встановлювати навіть намети. Найбільше озеро «обліпили» різноманітні кафе, МАФи, атракціони, є де перекусити, позабавлятися з дітьми і зайнятися спортом на волейбольній площадці.

Два інших озерця трохи менші, тому тут не так людно, як на першому озері. Все, що потрібно для приготування шашлику, знову ж таки, треба нести з собою. Відпочивальники добряче попідчищали лісопосадку від сухих гілок.

Якщо немає свого мангала, можна влаштувати імпровізований на місці одного з багать, яке використовувалось іншими відпочивальниками. Вони більш-менш пристосовані для жарки шашликів. В трьохстах метрах від цих місць є продуктові магазини, паркова територія досить цивілізована і чиста, встановлені платні біотуалети.

Доїхати до Парку партизанської слави можна трамваєм №29 від ст. метро Бориспільська. Їхати потрібно до зупинки «Вулиця Армянська».

Редькіно (Міністерка)

oz3Ще одним досить великим озером в межах столиці є водойма, розташована з північного боку Києва біля Вишгородського КП. Величезним плюсом його місця є простір для відпочивальників. Не дивлячись на те, що з північного боку прибережна зона забудована особняками і маєтками, місця тут вистачає для всіх. На озері є декілька піщаних пляжів, що знаходяться з боку вулиці Майорова. Є кабінки для перевдягання, працюють невеличкі магазинчики з напоями і морозивом. Тут активно розносяться різноманітні закуски, пропонують насіння, кукурудзу, сухарики і ін. Але туалетів немає ні на одному з пляжів. Дивно, але не дивлячись на величезну кількість відпочивальників і тих, хто виїжджає на пікніки, пісок на пляжах досить чистий.

Більш «дикі» береги розташовані у східній частині озера вздовж вулиці Богатирської. Якщо приїжджати на шашлики саме сюди, то краще вибирати все ж таки східну частину, у якій менш людно і зручніше заїжджати автомобілем. Все, що необхідно для приготування шашликів, треба привозити з собою. Тут немає ні палива, ні води, на дров.

Якщо їхати громадським транспортом, потрібно сідати в автобус №99, якій ходіть біля станції метро Мінська, і їхати ним до зупинки «Діагностичний центр». Від станції метро Героїв Дніпра потрібно добиратися автобусом №41 до зупинки «КП». Від зупинки йти до місця відпочинку всього лиш 10 хвилин.

Поширити