Музеї Києва: топ 10 найоригінальніших

Для тих? хто вважає, що ходити по музеях — це досить нудне заняття, Мій Київ підготував матеріал, який назавжди розвінчає цей стереотип. Отож, вашій увазі пропонується десятка незвичних музеїв столиці.

Музей сміття

smittya

Як це не звучить дико, але саме вторинна сировина або, говорячи побутовою мовою, сміття виступає цінним експонатом даного музею. Знаходиться такий музей на території заводу по переробці вторинної сировини «Київміськвторресурси», який почав свою роботу ще в далекому 1948 році. Приблизно тоді і з’явився цей незвичайний музей, який кияни досить часто ще називають «музеєм непотрібних речей». Проте саме тут можна знайти дійсно цікаві речі, вінтажні, просякнуті духом давньої епохи, антикварні предмети тощо. До речі, зустрічаються тут і експонати яким більше 200 років! Як вони сюди потрапили? Їх принесли звичайні кияни, в будинках яких не знайшлося місця для мотлоху. У музеї діє дві експозиції: одна знаходиться в приміщенні заводу, а друга — на вулиці. Серед справжніх раритетів: оригінальний тульський самовар, фотоапарат «Кодак» 50-х років, перший випуск газети «Правда», датований 22 квітня 1912 року, й навіть німецький мішок зі свастикою з Бабиного Яру, той самий, в який німці змушували складати людей особисті речі.
Де? вул. Степана Сагайдака, 112, м. «Лівобережна».
Коли? 9.00.-18.00
Скільки? Вхід вільний.

Музей тролейбусного талончика

trolleybusВ Києві є і такий незвичайний музей, як музей тролейбусного талончика. Знаходиться це незвичне місце на території пабу «Тролейбус». Власники закладу вирішили залучати своїх клієнтів не тільки смачним пивом, але й вгамувати їх цікавість, познайомивши з тролейбусними талончиками з різних країн і континентів. Серед експонатів трапляються і такі екземпляри, яким уже півстоліття! До речі, той, хто принесе талончик, якого ще немає в колекції музею, гарантовано отримає кухоль свіжого пива. Лише майте на увазі, що колекція постійно поповнюється і вгадати з подарунком для музею стає все складніше.
Де? вул. Прорізна, 21
Коли? 15.00- 00.00
Скільки? Вхід вільний

Музей мікромініатюр

microsushkoЦей музей вирізняється з-поміж інших тим, що у всьому світі всього лише два музеї мікромініатюр і один з них знаходиться в Києві!. Інший музей мікромініатюр — в карликовому гірському князівстві Андорра. В цьому музеї можна побачити унікальні та неповторні мікромініатюри, які розширюють усталені уявлення про межі людських можливостей. Одним з найвідоміших експонатів музею є найменший в світі діючий електромотор — 1/20 мм3, цей прилад майже в 20 разів менший за макове зернятко, а також троянда у волосині, портрет-барельєф Майї Плісецької на частинці вишневої кісточки.
Де? вул. Лаврська, 9 корпус 5
Коли? 09.00 — 18.00
Скільки? —

Музей сновидінь

logoaboutЦей музей обов’язково сподобається усім, кому не вистачає часу на сон. Тут немає звичних експонатів. Відвідувачі самі є і експонатами, і дослідниками, і учасниками цього зачаровуючого дійства. Під час екскурсії всі гості занурюються в світ сновидінь — своїх, чужих, можуть побачити сни знаменитих людей і навчитися прислухатися до себе. Також серед експозицій можна побачити скриню, яка зберігає сни. Кожен бажаючий може описати свій власний сон у формі есе, намалювати у вигляді картини і покласти в скриню. А якщо у вас є питання або ви хочете дізнатися тлумачення своїх снів, тоді зверніться до Стіни вільних асоціацій — залишіть тут своє запитання, відповідь на яке отримаєте, коли прийдете сюди наступного разу, а це обов’язково станеться.
Де? вул. Чигоріна, 55
Коли? Скільки? розклад роботи музею та вартість див. на сайті музею сновидінь

Музей астрономії

Музеїв астрономії в Києві нараховується цілих два. Один в Астрономічній обсерваторії при університеті Тараса Шевченка на вулиці Обсерваторній, а інший — відноситься до Академії Наук і знаходиться в «Голосіївському лісі». Потрапити в них можна лише по запису і в складі невеликої групи.
astro
У музеї можна помилуватися на обладнання для вивчення небесних тіл і зоряного неба, послухати про цікаві сторінки історії розвитку астрономії, подивитися на незвичайні експонати, які були привезені українськими астрономами з їх експедицій. Незаперечний бонус — можливість поспостерігати через демонстраційний телескоп за зоряним небом.
Де? Обсерваторія при університеті Шевченка — вул. Обсерваторна, 3.
Обсерваторія Академії наук — вул. Академіка Заболотного, 27.
Коли? записи на екскурсію.
Скільки? 24 грн. для дорослих та 12 грн. — для студентів та школярів.

Музей історії туалету

tualetІсторія створення цього музею дуже цікава. У 1995 році Микола Богданенко, майбутній засновник експозиції, відкрив свій невеликий магазинчик предметів першої необхідності. Хтось узяв та й подарував йому сувенірний унітаз. Саме цей унітаз і став першим експонатом майбутнього музею історії туалету. Окрім того, вже в 2010 році експозиція потрапила в Книгу рекордів України, а також здобула славу найбільшої в Європі колекції сувенірних туалетів. Зараз в музеї можна побачити більше 300 унітазів, причому не один з представлених предметів не повторюється.
Де? вул. Рибальська, 22
Коли? 10.0-18.00
Скільки? 25 грн.

Музей хліба

hlebМузей хліба або, як його ще називають, «Будинок хліба». Це місце відкрило свої двері для перших відвідувачів ще в 1983 році. Музей налічує понад 2000 експонатів, які нерозривно пов’язані з історією хліба. Тут також можна побачити понад 100 короваїв та хлібобулочні вироби з Франції, Німеччини та Америки. Вас, напевно, здивує «космічний» хліб, який беруть з собою космонавти. Він може не псуватися цілих 4 місяці. Особливе місце в експозиції належить хлібу блокадного Ленінграда.
Де? вул. Вишгородська, 19
Коли? 09.00-18.00
Скільки? ціна символічна

Музей іграшки

391_1Відвідавши музей іграшки, ви побуваєте в одному з унікальних місць Києва і побачите авторські ляльки 30-х років, діючу модель парової машини і першу радянську іграшку-трансформер … У музейній колекції також представлені ексклюзивні авторські роботи лялькарів радянських часів і унікальне зібрання іграшкових шедеврів українських авторів: Кисельова, Зими, Махрінской, Сушкова та інших.
Де? вул. Кловський узвіз, 8
Коли? пн.-пт. — 10.00-18.00; сб, нд — 10.00-17.00
Скільки? 20 грн. дорослі, 10 грн. діти

Експериментаріум

Музей популярної науки і техніки «Експериментаніум» — це науково-розважальний центр, у якому демонструються закони науки та явища навколишнього світу. Це 1400 кв.м захоплюючого дозвілля, понад 250 експонатів, які не ховаються за вітринами!
У музеї ви знайдете зразки машин і механізмів, які наочно демонструють можливості науки і техніки в різних сферах життя людини. Окрім цього, до вашої уваги — експозиція з анатомії, зала «Таємниці води», безліч різноманітних ілюзій та головоломок, дзеркальний та лазерний лабіринти, акустична кімната і багато інших цікавинок.
Де? вул. Верхній Вал, 2
Коли? вт-пт. 9.30-19.00, сб-нд — 10.00-20.00
Скільки? 116 грн. — діти, 130 грн. — дорослі

Музей каналізації

mus_can-r1r1h500w711zc3q100 У музеї каналізації є автоматичний аудіосупровід і екскурсовод, які допоможуть дізнатися всю історію каналізації Києва від моменту її створення і по сьогоднішній день, включаючи всі нюанси її роботи, обслуговування та багато інших цікавих речей. Хоч музей і знаходиться не близько, а потрапити туди можна тільки за попереднім записом за телефоном, але його відвідування того варто і може зрівнятися хіба що з відвідуванням схожих з ним по тематиці музеїв води і туалету.
Де? Харківське шосе 50А
Коли? 08.00-17.00
Скільки? —

Поширити