Мій дім — моя фортеця: як обрати квартиру своєї мрії в Києві?

Добре, якщо людина точно знає, яку квартиру бажає придбати, але бувають такі ситуації, коли рішення приходить несподівано і перед вами раптово постає питання — а чого ж я все-таки хочу? Як вибрати квартиру своєї мрії?otvet-do-bezobraziya-prost

Здавалося б, які можуть виникнути складнощі в подібному питанні? Головне зібрати необхідну суму грошей, а все інше – це пусте. Але насправді до вибору квартири потрібно поставитися з усією відповідальністю, адже тільки завдяки такому підходу можна уникнути цілої купи непотрібних проблем.

З чого ж варто почати?

Перш ніж почати планувати, які шпалери Ви будете клеїти в майбутній вітальні, потрібно визначитися з головним питанням: який бюджет Ви готові виділити на придбання нового житла?

Наступне питання логічно випливає з першого: з яких коштів Ви збираєтесь оплачувати квартиру? Експерти попереджають, що вибирати потрібно таке житло, сплачувати за яке буде і під силу, і по кишені. Пам’ятаєте, як у відомому фільм «Маю бажання купити будинок, але не маю можливості. Маю можливість купити козу, але не маю бажання». Тож слід співвідносити свої бажання із своїми можливостями, в іншому випадку до моменту закінчення розрахунку Ви зненавидите квартиру своєї мрії.

Де, на Вашу думку, найкраще жити? В якому районі Києва краще купувати квартиру своєї мрії? Ми можемо наводити цілу низку рейтингів і вказати, які з районів столиці найкращі, проте все ж, вважаємо, що це питання є досить суб’єктивним. Щоб не помилитися з вибором району, потрібно зазирнути вперед на кілька років, адже якщо зараз у Вас один стиль життя, через три-чотири роки він може стати іншим і це прогнозовано.

Найчастіше, визначаючись з місцем розташування нового житла, покупці роблять вибір на користь тієї частини міста, де вони вже проживають, або орієнтуються на найближчі до неї райони. Є всього чотири вирішальні чинники, які впливають на вибір.

Транспортна інфраструктура району.

Добре, якщо місце роботи поряд і до нього можна швидко дістатися неспішним прогулянковим кроком. На жаль, таке відбувається рідко, до роботи зазвичай доводиться їхати з декількома пересадками, якщо Ви не користуєтеся особистим транспортом. Відповідно, станція метро поруч стане не зайвою. Якщо ж найближча зупинка громадського транспорту в двадцяти хвилинах ходьби та й їде він в інший бік, над придбанням квартири в такому районі потрібно серйозно задуматися. Витрачати годину чи півтори для того, щоб дістатися до робочого місця — забагато. До того ж і після закінчення робочого дня зворотний шлях забере стільки ж часу. А якщо врахувати завантаженість громадського транспорту в години пік і пробки на дорогах, питання вирішується само собою: квартира повинна знаходитися порівняно недалеко від місця роботи або від станції метро.

Загальна інфраструктура району

Наскільки далеко знаходиться найближчий дитячий садочок, школа? Якщо зараз ці питання не актуальні, це не означає, що вони не мають значення. Обов’язково звертайте на це увагу, рано чи пізно ви зіткнетеся з тим, що дитину потрібно відводити в садок, а колись йому самому доведеться добиратися до школи.

Бажано, щоб недалеко від будинку знаходився супермаркет. Поїздка за продуктами на маршрутці — це занадто! Добре, якщо до найближчої лікарні, відділення міліції та пожежної охорони теж недалеко. Нові райони часто знаходяться злегка «осторонь», тривожні служби можуть по 20-30 хвилин діставатися туди, тому що їх будівлі розташовані досить далеко.

woman-offering-keys-and-house-300

Екологія району

До речі, іноді вибір місця майбутнього проживання обумовлюється саме екологічними показниками району. Важливий момент, часто він впливає на вартість квартири. Відносно недорого можна купити житло, якщо з вікон відкривається чудовий вид на найближчий завод, труби якого димлять. Однак і дороге житло в діловому центрі, де стоїть стовп вихлопів від автомобільного транспорту, також небезпечне для здоров’я. На Заході (США, країни Європи) люди вважають за краще жити в спальних районах, де немає вихлопних газів, смогу, шуму, пилу. Якщо у них спальні райони — це приватні будиночки з галявиною, то у нас будуються багатоповерхівки в невеликому віддаленні від центру міста. Плюси спального району — це відносна тиша і чистота повітря, мінус — довго добиратися до роботи. В даному випадку вибір тільки за Вами.

Криміногенна обстановка

Як правило, в будь-якому місті є благополучні райони, а є і такі, в яких вночі краще не ходити. Відповідно, і вартість житла в «небезпечних» районах дешевше. Чи економити на власній безпеці, безпеці родини та дітей — вирішувати Вам.

Визначившись з районом, Ви стикаєтеся з наступним питанням — на якому поверсі краще купувати квартиру? Традиційно не прийнято купувати квартиру на першому і на останньому поверхах. Перший поверх поганий тим, що Ви будете постійно чути всі звуки знадвору, вид з вікна відкриється максимум на прилеглий майданчик для автомобілів або сміттєві баки, до того ж квартири саме на першому поверсі найчастіше обкрадають.
Чим вище знаходиться квартира, тим менше шуму доноситься через відкриті вікна, тим менше комах здатні пробратися всередину. Як правило, комарі не літають вище шостого поверху, квартира дуже добре висвітлюється сонячним світлом. Верхні поверхи хороші тим, що вас точно не затоплять сусіди, ніхто не ходить над головою. Але! Якщо це будинок старої споруди, висока ймовірність того, що під час відлиги почне протікати дах (ремонти дахів робляться чи не щороку), та й влітку тепло від даху зробить квартиру останнього поверху дуже спекотною. Виняток — це сучасні будинки, новобудови, де над останнім житловим поверхом розташовується ще один поверх – технічний.

Цікаво, нещодавно дослідники виявили, що найкращими для життя вважаються квартири на поверхах з 5 по 7 включно.

На якому поверсі краще обирати квартиру?

Якщо у Вас є маленькі діти або Ви купуєте квартиру для батьків пенсійного віку, намагайтеся не підійматися вище четвертого поверху. Якщо Ви знайшли варіант на другому поверсі, переконайтеся, що під Вашою квартирою немає будь-якого офісу або перукарні, шум від них зробить нестерпним життя в будь-якому, навіть самому тихому районі міста.

Звичайно, якщо Ви хочете купити елітне житло, де квартири розташовуються відразу на декількох рівнях, поверх не має великого значення. Такі будинки знаходяться в хороших районах, вони набагато краще захищені від зловмисників, ніж звичайна квартира в цегляній багатоповерхівці.
kriterii
Пам’ятайте, що не варто піддаватись своїм емоціям, навіть якщо квартира ну дуже Вам до душі. Не давайте відразу позитивної відповіді, прийдіть додому, порадьтеся з рідними. Адже вибір квартири — справа дуже відповідальна. Як то кажуть, краще сім разів відміряти і один раз відрізати. Для зручності прийняття правильного рішення пропонуємо наступну таблицю з критеріями (прим.автора — див. мал.). Сподіваємось це полегшить ваш вибір і допоможе купити квартиру мрії.

Поширити