Лисі гори Києва — місце зустрічі усіх відьом

У Києві, на Андріївському узвозі, можна почути багато легенд про Лисі гори. Деякі з них розташувались уздовж узвозу, а деякі стоять окремо. Взагалі, знавці нараховують 13 таких гір.Та жоден із знавців київської містики не може визначити, яка з них головна.

Існує легенда, коли в травні місяці усі відьми збираються на одній з гір та проводят свої таємні обряди. Ланцюжок їх починається зі Старокиївської гори, на якій зараз стоїть музей історії України. Згідно історичним даним, на ній жив Змій. І князь Кий заради життя з братами та сестрою Либідь, відвоював у нього цю землю. У стародавніх літописах згадується, що князь Володимир на цій горі приносив криваві жертви для своїх ідолів. Але згодом було хрещення Русі та на цьому місці побудували Десятинну церкву. Містика це чи ні, але її будували три рази. Та кожен раз із нею щось траплялося. Та то лисі гори так і хочуть залишатися лисими.

Наступна гора — Замкова. Розташувалась вона уздовж Андріївського узвозу. У середньовіччя тут був побудований замок. Тричі його відбудовували та останній раз він згорів від блискавки. Звідти і назва. Згодом там звели церкву та кладовище. І що залишилось? Тільки декілька похилих могил. Але найперша її назва, ще до будування замку — Києвіца. Взагалі, це слово-синонім відьом. Вони кажуть, що і досі тут проводять обряди та шабаші. Але чи це правда, чи це легенди?

img_2654

20

Далі Михайлівська гірка також має свою історію. За неї писали і поети, і історики в літописах. Біля неї був сад. А до нього кожну ніч злітались відьми. Зараз вона має назву —  Володимирська. А вздовж саду простягається Паркова вулиця. Достатньо побути там годину-дві та відчути енергетику. Вона досить важка.

За легендою, бога Перуна кинули з Володимирської гірки і він виринув біля четвертої та головної Лисої гори. Зараз це місце називається Видубичі, а гора так і має назву — Лиса. Якщо добре пошуками, можна знайти дерев’яних ідолів. А на травневі свята там збираються ті, хто полюбляє містику та вірить, що це найголовніша гора.

ror

На правому березі Дніпра існує гора Щекавиця. Вона розташувалась ближче до Межигір’я. За Пушкіним, там похований віщій Олег. І там було раніше дуже велике кладовище для безіменних поховань. За деякими легендами саме вона є головною.

Ліві схили Дніпра також не пройшли повз увагу лисих гір. Там гора — Вигуровщина та річка Чорторий. За Булгаковим, саме туди Маргарита літала перед балом Сатани для того, щоб зробити обряд, а саме розхреститися і потрапити на бал до Сатани. Але деякі фанати Маргарити кажуть, що вона купалась у Видубицькому урочищі, в озері.

Та ще досить багато гір у Києві можуть називатись лисими. Наприклад, Південний Вокзал стоїть на лисій горі, Батьківщина-мати також. Але є такий історик, Анатолій Макаров. Він вважає що жодної відьми у Києві не було. І шабашів також не було. Все це вигадки. І насправді були жіночки-знахарки. Та то вони з’їжджалися протягом трьохсот років до цих гір для збирання трав та обміну навичками. Чоловіків сюди не запрошували.

Отже, кожен може вірити або ні у легенди та розповіді. Можливо це тільки містичні розповіді, а можливо — правда.

Поширити