Досить сидіти вдома! Цікаві екскурсії по Києву

Прийшла така довгоочікувана весна. Березень радує нас теплом і чудовою сонячною погодою. Як в такому випадку всидіти вдома? А ніяк…досить проводити час на одному місці, вирушайте на пошуки незвіданого і цікавого. А в Києві таких місць безліч. Не вірите, тоді відвідайте екскурсії із запропонованого нами переліку і переконайтесь, що наша столиця приховує в собі багато чого незвіданого.

Для тих, хто вважає, що в Києві бачив вже все, «Мій Київ» зробив підбірку надзвичайно цікавих екскурсій по місту. Крім того, це досить незвичні екскурсії, чого варті лише самі назви: «Дуже страшна екскурсія»

Дуже страшна екскурсія

Липки — район київських аристократів і це ні для кого не секрет. А ще з цим районом пов’язано безліч жахливих, загадкових і містичних історій. Чорна вдова, нащадки вампірів, дивак-магнітезер, купець-невдаха, небіжчики, коні-примари — все це і багато іншого відображено в реальності, в яку ви зможете зануритися під час екскурсії.

Ви пройдете шлях від об’єкту, що відбивається багатьма рисами декадансу і меланхолії (Липський особняк) до справжнього жаху, який захований в самому несподіваному місці. Під час екскурсії на вас чекають справжні байки зі склепу, хвилі жаху, який збурює кров, переплетеного з меланхолією декадансу. Якщо ви ще й досі не злякались, тоді ця екскурсія стане вам до душі.

Факти. Легенди. Плітки.

Не дарма ж кажуть, що десь в районі Козячого болота досі видно вогники, серед яких в рубіновій заграві пропливає часом артефакт епохи, яку ми втратили, — його світлість князь Дніпровський Гном. Плаваючи на своєму плоті, він п’є з мідної чаші нерозбавлене грецьке вино і своїм свистом приваблює жінок, які, забувши про все, днями слідують за ним.

Загалом, хочете, щоб було страшно? Буде страшно!

Екскурсія в навчальний ангар Національного Авіаційного Університету

Відвідавши цю екскурсію, Ви побачите величезну колекцію літаків — від маленьких планерів до трансконтинентальних пасажирських гігантів, від старовинних моделей, які підкорювали повітря на зорі минулого століття, до сучасних гордих красенів.

В літаки і вертольоти можна заходити, сидіти за штурвалом, фотографуватися, а в деяких (не у всіх, це пояснить екскурсовод!) машинах можна натискати на важелі і навіть можна покерувати закрилками і лопастями. Машини, які стоять тепер в ангарі, колись піднімалися в повітря, а деякі, при невеликому ремонті здатні на це і зараз.

Родзинка екскурсії, коли екскурсовод подає техніку під напругу і машини випускають шассі і розкручують гвинти. Видовище вражаюче, в захваті і діти і дорослі. В ангарі, зазвичай, навчають студентів НАУ, деяка техніка для зручності показу в напіврозібраному стані, так що можна гарненько розглянути внутрішній устрій літаків. Крім того, в колекції — авіаційні гармати, ракети і бомби.

В ангарі експонуються:
— Єдиний в світі літак АНТ-7, який зберігся (один з перших суцільнометалевих літаків КБ Туполєва, перший екземпляр якого був створений в 1929 році);
— Перший випробувальний Як-42 із стрілоподібним крилом;
— Перший серійний Ан-24;
— 9-й серійний Ту-154 — один з наймасовіших літаків Аерофлоту;
— Л-410;
— АН-2;
вертольоти:
— Мі-8;
— Мі-2 (2 шт);
— Мі-4;
— Ка-26;
— Ротативний двигун внутрішнього згоряння 1913 року випуску;
— Найпотужніший турбогвинтовий авіаційний двигун НК-12ВМ потужністю 15 000 л. с;
— Стенд системи штурвального управління Ту-144;
— Елементи ракетного комплексу ППО — С-300;
— Газотурбінні авіаційні двигуни Д-20П, НК-12МВ, НК-8-2у.

Таємниці будинку Лібермана

Кияни, які частенько проходять повз будинок Лібермана, переказують містичні легенди про цей особняк на Банковій 2, а ви, потрапивши на цю екскурсію, матимете змогу відвідати його особисто і побачити його зсередини!

Будинок Спілки письменників України, він же Пряничний будинок або Ляльковий палац, він же колишній особняк багатого єврейського купця Симхи Лібермана — це справжня екскурсійна перлина Києва.

Унікальна екскурсія за лаштунки Київської Опери!

Ця унікальна екскурсія нікого не залишить байдужим. Прийшовши на екскурсію, ви потрапите в театр і пройдете повз ніші з портретом Шевченка до сплячого залу для глядачів, звідки можна спостерігати за підготовкою сцени до вистави, ознайомитися з оркестровою ямою, у якої своя історія. Перейшрвши в святая-святих — за лаштунки у червоному куточку на вас очікуватиме короткий «інструктаж» про перебування на робочій території театру. Будьте обережні, не загубіться в лабіринтах, вузеньких коридорчиках і комірочках.14194116154_7f01c59198_o

Потім вас поведуть до великої сцени, яка вже «ошатна і велична», оформлена декораціями і завмерла в очікуванні глядачів. Тут проходять останні приготування і це можна буде побачити на власні очі з-за лаштунків. Вас вразять кількістю механічної та освітлювальної апаратури.

Після цього — арьер-сцена, «внутрішній дворик», огляд реквізиту, де вам покажуть різноманітну і химерну бутафорію, яка надає виставі жвавість, правдоподібність або, навпаки, фантасмагоричность, розкажуть секрети створення і використання маленьких чудес театрального реквізиту, покажуть справжні реліквії свого господарства. (Тут у вас буде можливість зробити фото на згадку про відвідини закулісся).

Нарешті — через «побутове» закулісся до балетних класів, де ви дізнаєтеся, як відбувається повсякденна і постановочна робота, а якщо пощастить, то й побачите репетиційний процес!

Можна буде побачити, як за лаштунками снують загримовані артисти (в гримерку службу ми і заглянемо наостанок), і прямуємо в царську ложу. Екскурсовод розповість, які драматичні події відбувалися тут багато років тому. Ви почуєте розповідь про історію київських театрів, пов’язаних з оперою, особливості київського театрального життя і курйози того давнього часу, коли театр тільки почав розвиватися в Києві.

Також ми прогуляємося по Бель-поверху — найбільш красиво декорованому місці театру. Ви зможете помилуватися прекрасними інтер’єрами, кришталевими люстрами, венеціанськими дзеркалами, при бажанні прогулятися по галереї, яка є архітектурною родзинкою нашого театру.

Ніч в музеї Булгакова

Унікальна екскурсія в Будинок-музей Михайла Булгакова після його закриття!

Ви пройдетеся вечірніми вуличками містичного Києва, поговорите про древні легенди, міфічні історії, заглянете в місця, які виконують бажання!

І, звичайно, головною перлиною нашої подорожі стане будинок на Андріївському узвозі під номером 13, двері цього незвичайного будинку відкриються тільки для вас в той час, коли вони зазвичай наглухо закриті, а в будинку знаходяться хіба що привиди минулих років! У музеї для вас проведуть особливу екскурсію з акцентом на світлу містику будинку Булгакова.IMG_0604км

Будинок № 13 займає особливе місце у творчості письменника, адже саме тут назавжди оселилися тіні його героїв, тут протікали дні Турбіних. Все просякнуте містикою і чаклунством, адже де ще можна пройти в іншу кімнату крізь шафу, втратити своє відображення в дзеркалі, а замість нього побачити зоряне небо? Приходьте на екскурсію і переконайтеся на власні очі!

Екскурсія в Замок Подихів

«Будинки потрібно розглядати як книжки …», — говорив киянин, письменник Віктор Некрасов. На цій екскурсії можна уважно роздивитися «обкладинку» — зовнішній вигляд особняка міської Думи Н.Ковалевського. Читати «сторінки книги», відвідуючи кімнати будинку одну за одною, ще цікавіше.

Події перенесуть вас в далекі 1911-1919 роки та розкажуть про знаменитого архітектора будинку П.Алёшіне і його ощадливого і незвичайно романтичного замовника Н.Ковалевського.

Бажаєте побачити білий (дзеркальний) зал — «барвисту сторінку книги», або важливу для господарів кімнату — у вигляді купе залізничного вагона? Чому Ковалевський зробив таку кімнату, а свій особняк назвав «замком зітхань»?

Приходьте на екскурсію — тут вам усе розкажуть і покажуть.

Секрети київських двориків

Кожне місто має свою унікальну, неповторну атмосферу. У кожного свої традиції, свої особливості, свої фішки. І, звичайно ж, Київ має свою особливу чаруючу атмосферу. Але, просто пробігаючи по вулицях, цю атмосферу не відчуєш, не розгледиш, не розбереш. Душа Києва захована в його двориках! Затишні дворики Києва зберігають безліч секретів, безліч загадок, безліч надзвичайних сюрпризів. Дворики, як справжні правоохоронці, приховують свої таємниці від недбалого ока людей, що біжать лише по знайомих маршрутах. Але якщо зупинитися і зайти в глибину київських двориків — ви будете щедро нагороджені!

Бажаєте побувати на унікальній екскурсії по усім найцікавішим фішкам і секретам київських двориків! Тоді, ця «тепла» екскурсія саме для вас. Під час екскурсійної прогулянки ми будемо грітися в креативних, затишних київських кафешках, які знаходяться в найзатишніших київських провулках. Вас чекають найнезвичайніші і найцікавіші київські дворові кафешки, з особливою атмосферою і смачною-смачною теплою кавою!

У цю екскурсію включено найцікавіші дворики в центрі Києва. На цій екскурсії Ви:
— Побачите неймовірно креативний дворик сквот 17Б,
— Пошукаєте величезну секретну мозаїку,
— Побачите секретний ліфт, що веде з гаража в підземне бомбосховище,
— Почуєте про те як в київському дворику оселилися закохані пелікани,
— Знайдете шматочок Бельгії в центрі Києва,
— Почуєте легенду про особняк двох сестер,
— Поблукаєте в арочних переходах будинку де жив брат Леніна,
— Знайдете парадне провідне тільки в одну єдину квартиру,
— Відвідаєте аристократичний дворик,
— Побачите київський Тадж Махал,
— Знайдете фенікса в київському дворику,
— Відкриєте секрет новітнього тренду в світовому сучасному мистецтві — арт інсталяції Півники,
— Відвідайте справжніх хижих воронів і навіть почухаете їм чубчики і ще багато-багато всього іншого!

Екскурсія «Київ язичницький

Що ми знаємо про язичництво?

Та майже нічого. Якісь короткі уривки спливають в пам’яті з уроків історії, та й скільки там взагалі уроків було присвячено цій темі? А ви знаєте, яку бурхливу і цікаву історію в цій темі приховує рідне місто? Та й чи тільки історію?

Ви знаєте, що зараз в самому центрі Києва розташовано три офіційно діючих капища?!

А ви знаєте, що в нашому місті після тисячолітнього відсутності встановлений ідол Перуна, і не де-небудь, а майже на історичному місці, всього в 50-ти метрах від Десятинної церкви?

Ця екскурсія по древнім і сучасним язичницьким місцям в Києві. Ви познайомитеся з історією язичництва в Києві, пройдетеся місцями древніх капищ, зможете розібратися, в що ж вірили наші предки, а також дізнаєтеся про язичницьку сучасність Києва. Точно побачите, особисто познайомитеся і помацаєте цю сучасність!

Всю інформацію стосовно екскурсій можна знайти на офіційному сайті «Клуба отдыха и досуга КОД».

Поширити