Де відпочити душею – в Китаево

У Києві ще є місця з недоторканною природою, красивими краєвидами і цікавими історичними пам’ятками. Одне з них – Китаєва Пустинь. Потрапляючи сюди, кожен має змогу відчути дивовижну дію цих місць. Тут взагалі не чути гамірних вулиць мегаполісу, хоч Китаєво знаходиться в межах Києва. Багато киян приїжджає сюди, щоб відпочити душею, порибалити, прогулятися з дітьми.

Це місце потрібно обов’язково відвідати тим, хто цікавиться релігією та історією. В Китаєво в оточенні лісу і озер розташувався монастир і печери з келіями монахів.

Історія

Китаєво починає свою історію з 1100 року. Свою назву воно отримало від тюркського слова «китай» — укріплення. В той час тут було побудовано місто-укріплення Пересічин. З північного заходу поселення було захищене ровом і валом. З інших боків воно обмежувалося водою. Незважаючи на такі складні умови захисту, орди Батия захоплювали це поселення, і сьогодні можна побачити тільки незначну частку залишків розвалин цих укріплень.

В цих місцях з давніх-давен селилися ще первісні люди. У часи Київської Русі тут жили монахи, які заснували свою пустинь. В цьому місці покояться святі монати-подвижники. Всі, хто хоче отримати незабутні враження, можуть приїхати в Китаєво і доторкнутись до глибокої історії Києва, побачити чудотворні ікони, ковчеги з мощами святих.

В Китаєво розташований Свято-Троїцький Китаївський монастир, печерний храм Собору Пресвятої Богородиці, храм Святих 12 Апостолів, Храм Серафима Саровського. В цьому місці знаходили свій вічний спокій ченці з Лаври.

Біля могили Досифея, одного із святих монахів-подвижників, можна часто помітити закоханих, молодят чи просто тих, хто шукає допомоги в улаштуванні своїх любовних справ. Говорять, що тут похована жінка, яка видавала себе за чоловіка-монаха.

Багато хто приходить в це місце за зціленням, припадаючи до мощей Феофіла Київського. З церковних літописів відомо, що святому Феофілу був даний дар чудотворіння і передбачення.

Печери Китаєво

Тривалий час про печери в Китаєво ніхто не знав, аж допоки в 1857 році їх випадково не знайшли. В цих підземних приміщеннях, дуже схожих на печери Лаври, мешкали монахи. В 1912 році археологами було знайдено декілька підземних галерей, на стінах яких сьогодні також можна побачити старослов’янські написи.

Дорога до Китаєвих печер пролягає через дамбу Китаївських озер, прогулюючись поряд з якими, по бетонних сходинах можна піднятися до каплиці. Саме тут знаходиться вхід в печерний комплекс. Завдяки тому, що Китаєво розташоване досить далеко від центру міста, ці печери не є багатолюдними. І хоч вхід до них є відкритим, їх автентичний вигляд на сьогодні збережено майже без особливих змін, чим ці печери і цікаві поціновувачам історичних та релігійних пам’яток.

В печерах можна бродити де завгодно, тут все обладнано для доволі цивілізованого перебування людей. Це дозволяє почувати себе тут у цілковитій безпеці.

Підземна галерея довжиною близько ста метрів має численні бокові відгалуження, в яких розташовані невеличкі каплички і тісні келії, в яких мешкали відлюдники.

Територія Китаєво

Китаєво – дуже мальовниче і красиве місце з дикою природою, розташоване в Голосїївському районі Києва, в урочищі серед придніпровських пагорбів, вкритих лісом. Містечко виглядає як півострів, який в північного сходу омивається озерами.

У мегаполісі віднайти недоторкану природу майже неможливо. В Китаєво все, що тут є – справжнє, природне і майже недоторкане. Тут немає звичних бетонних чи асфальтованих алей. Тут є три озера, купальні, святі джерела, в яких можна набрати цілющу воду. В цих місцях без остраху селяться дикі качки на озерах, чаплі, в озерах багато риби.
Сьогодні в Китаєво в одноповерхових будиночках, в двох- і трьохповерхівках мешкає близько 80 сімей. В їхні житла проведені всі необхідні комунікації.

Коли відвідати

Прогулятися по території цього райського куточка можна в будь-який час, але в печерах можна побувати  в робочі дні з 10.00 до 15.00, вхід до них безкоштовний. У вихідні дні і у церковні свята – з 12.00 до 15.00. Бажано придбати свічку, яка в підземеллі буде слугувати єдиним джерелом світла. Це також впливає на створення потрібного настрою у відвідувачів.

До Китаєво можна доїхати за допомогою метро до станції Видубичі. Далі автобусами №43, №45 до зупинки «Корчувате-1», «Проспект науки». Від станції Либідської в цьому напрямку йде автобус №20.

Поширити