Унікальна операція: у Києві чоловіку пересадили пів-обличчя (ФОТО 18+)

Керівник відділу відновної хірургії Сергій Галич розповів, що в Києві в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова була виконана унікальна операція з пересадки шкіри.

Сергій Галич хірург з 37-річним стажем роботи і його команда змогли пересадити частину шкіри, площею 20 на 30 сантиметрів, з боку пацієнта на обличчя.

Прооперованому чоловіку, мешканцю Сум, 48 років. За припущеннями медиків на нього впала плита або розпечена поверхня. Сам пацієнт не пам’ятає цієї події. У нього була випалена зіниця, і не було вуха. Найжахливіше те, що у потерпілого була відсутня велика ділянка шкіри, відкрита очниця, гайморові пазухи, вражена частина черепа.

З самого початку в Сумах чоловікові намагалися зробити процедуру, яка спровокувала б відновлення шкіри. Однак, після того як цього зробити не вдалося, лікарі звернулися до колег з Києва.

Операція тривала 5 годин і пройшла успішно. Зараз пацієнт приймає антибіотики і велику кількість різноманітних розчинів для поліпшення мікроциркуляції, щоб пересаджена шкір прижилася.

Повідомляє сайт «Gazeta.ua».

Обережно! Фото 18+!

24 2528 2627

Поширити