Що цікавого у Хрещатому парку та біля Арки Дружби народів

Хрещатий парк та арка Дружби Народів – це дві невід’ємні краси, які разом багато років. Але арка з’явилася тільки у Радянські часи.

Центральний вхід до Хрещатого парку розташований на Європейській площі. Та простягається він від Володимирського узвозу та до мостику закоханих. Тобто так, він плавно перепливає у Маріїнський парк. У XIX столітті парк планували будувати у пейзажному стилі. На ті часи у нього була назва – Купецький сад. А цій назві посприяв дім Купецького зібрання. У наш час це Національна філармонія України.

У цьому ж парку вперше побудували водонапірну башню, яка пуд землею мала 110 тисяч відер води (більше мільйона літрів). Зараз замість неї там розташований музей води та грузинський ресторан. Офіційно музей має назву “Водно-інформаційний центр”. Головна ідея – донести до людства інформацію про гідросферу Землі та наскільки важливо її берегти.

img_3133

img_3138

img_3143 img_3145

Сучасні скульптури не оминули і Хрещатий парк. Тут стоїть величезна жаба-скарбничка, яка займає 4 метри квадратних. Вона вилита з бронзи. А під величезними лапами тримає грошові монети різних країн світу. Її подарував Києву Олег Пінчук. А коштує така жабка аж 180 000 доларів. Цікаво те, що розташували її на тому місці, де у Радянські часи збиралися “стиляги” та влаштовували свої вечірки. І на відкритті такого пам’ятника Пінчук сказав, що вона буде стояти віками, адже вона не Ленін або Петрівський. В самій жабі є резервуар для води та для копійок. Коли резервуар для копійок переповнюється, усі 9 мільйонів копійок висипаються просто на вулицю. А воду жаба збирає дощову. Коли і там усе заповнене, вона починає плюватися.

img_3123

img_3124

Наступна цікавинка парку – арка Дружби Народів. Після чотирьох річного будівництва, у 1982 році, сталось її урочисте відкриття. Вона символізує дружбу українського та російського народу. Взагалі, існує 3 версії, до якої події відкрили арку:

  • до свята 1500 років із заснування Києва;
  • до 60-ти років із заснування СРСР;
  • або ж до 65-ти річчя Жовтневої революції.
Читайте також:  Пікнік-зони в Києві або де можно скоштувати шашлик на природі

Центр споруди прикрашають двоє людей різних національностей. По всій довжині арки є різнокольорова ілюмінація. Вночі вона лунає яскравими барвами.

img_3103 img_3106 img_3107

Пам’ятник робочим.

img_3108 img_3120

Поблизу арки знаходиться малий зал національної філармонії України.

img_3101

Ступаючи стежками Хрещатого парку, ближче до мостика закоханих, можна знайти і пам’ятник коханню. Це двоє: бабуся та дідуся, які прошли крізь життя разом, крізь усі буревії.

img_3154

Краєвиди парку просто вражають. У теплу пору року тут можна посидіти на лаві та помилуватись пейзажами. Вони відкриваються просто неймовірні. Кожна стежинка захоплює. А ще тут можна з’їхати на тролей над Дніпром. Стартує він від арки Дружби народів і фінішує на Трухановому острові.

img_3113

Ця стежинка веде вверх: від арки дружби народів до музею води.

img_3131 img_3139 img_3141

У будь-яку пору року парк залишається дивовижно гарним та романтичним.

img_3146 img_3147

 

 

Поширити