Розкриваємо таємницю води – музей води в Києві

В самісінькому центрі Києва, неподалік від Європейської площі ще здалеку можна побачити дві унікальні будівлі – водонапірні башти, яким вже виповнилося більше ста тридцяти років. Ці архітектурні пам’ятки і сьогодні функціонують. В одній з них розташувався затишний ресторанчик, в іншій будівлі – Музей води, який розчинив свої двері для багато чисельних відвідувачів у 2003 році коли була закінчена масштабна реконструкція.

Цікавинки Музею води

Перша водонапірна башта, яка сьогодні слугує Музеєм води, була побудована в 1896 році, має ще одну назву – Водно-інформаційний центр. Він є одним з найбільш відвідуваних і популярних місць у Києві, від якого отримують чудові враження як дорослі, так і діти.

Головним завданням музею є інформування людей про цікаві факти, пов’язані з водою, гідросферою Землі. Багато інформації зібрано про водні ресурси нашої країни, їх стан і перспективи. Цікаві розповіді екскурсоводів дозволять відвідувачам дізнатися про різноманітні технології підготовки питної води, безпечної для здоров’я, про  системи централізованого водо забезпечення, а також про очистку стічних вод. Немало цікавого і корисного можна побачити в приміщеннях музею, що розміщені під землею. Відвідувачі потрапляють в демонстраційні зали на ліфті. В цей час гід починає проводити екскурсію з розповідями про те, як відбувалося забезпечення водою Києва, історію появи першого київського водогону. Багатьох зацікавить діюча модель артезіанської свердловини, можна дізнатись, як працює каналізаційний колектор.

Подорож в глибину землі

2011-04-20-muzey-vodyi-p4200169Імпровізований ліфт доставить відвідувачів глибоко під землю, впродовж цієї подорожі вони зможуть роздивитись, як безцінна питна вода.

Кінотеатр мандрівника – дуже цікава експозиція. Вона переносить відвідувачів на різні континенти, щоб дослідити, як рухається вода у світі. Родзинкою цієї частини музею є красивий грот з водопадом. Тут чути, як гуркоче грім, йде дощ, тануть льодовики і вивергаються гейзерні потоки.

В Музеї води багато динамічних експозицій. Одна з них демонструє реальне марнотратство, яке багато хто з людей навіть не помічає: в обладнаній ванній кімнаті встановлені крани, які постійно відкриті і з них безперервним потоком тече вода, наповнюючи по самі вінця ванну і раковину. Нераціональна витрата води демонструється також за допомогою не відрегульованого зливного бачка унітазу.

Завершальним етапом мандрівки Музеєм води є цікава і захоплююча дитяча розвага – ігрова площадка. У дітей є можливість перевірити, з якою силою працює водяний насос. Малюкам надається можливість самостійно спланувати напрямок руху русла і заповнити його водою.

Мильні бульбашки і китайські рибки

24253396Найбільш видовищним і захоплюючим дійством, яке можна побачити в Музеї води, є шоу з мильними бульбашками. Опинитися всередині величезної мильної бульбашки бажає не тільки дітвора, що сюди приходить, а й дорослі, які по дитячому радіють і отримують величезну порцію позитиву.

В музеї є величезний басейн з дуже красивими китайськими рибками, у кожного відвідувача є можливість доторкнутися до них на щастя.  Для цього достатньо потримати руку над поверхнею води, і рибки самі вискакують з води, щоб доторкнутись своїми губами до неї.

Відвідуючи музей води можна заодно прогулятися площею Незалежності, Маріїнському парку, постояти на Містку закоханих і помилуватися Києвом з оглядової площадки, яка знаходиться біля Арки Дружби народів.

При відвідуванні Музею води кожен отримає безліч позитивних емоцій, особливо корисно і цікаво буде прийти сюди з дітьми. Вони будуть вдячні за ще один чудово проведений день.

Музей працює щодня, крім понеділка і вівторка. Він знаходиться на вулиці Грушевського, 1в. Найближча станція метро – «Площа незалежності». Опинившись на Європейській площі необхідно йти в бік Лялькового театру.

Поширити