Ми на Хрещатику! Перші враження від центральної вулиці Києва

Хрещатик — відома кожному українцю (і не лише українцю) вулиця Києва. Майдан Незалежності, Бесарабська площа, каштани, фонтани, Європейська площа — це візитівка Києва: те, по чому впізнають Київ усі. Тут відзначаються загальноукраїнські свята (День Незалежності. День Конституції, 8-9 травня та ін.), влаштовуються грандіозні концерти, заходи, події. Саме тут на свята «збирається» величезна кількість гостей з усієї України й не тільки. І саме тут, на Хрещатику, має побувати кожна людина, що завітала до Києва. На Хрещатику не був — Києва не бачив.
kyiv7

Щоправда, є один момент. На Хрещатик краще все ж таки приїжджати на свята, а не у будні дні. У будні дні Хрещатик — це мало чим цікава вулиця Києва. А от на свята… тут влаштовується пішоходна зона, на Майдані Незалежності монтують сцену, а по всьму Хрещатику — виходить безліч продавців сувенірів, комічних персонажів («білочок», «ведмедиків», «лінивців Сідів» та ін.) , умільців (фокусників, музикантів, танцівників), а також з’являється безліч точок вуличного фастфуду, де можна в разі чого смачно й швидко перекусити. Про перші враження від центральної вулиці Києва й піде зараз мова.

Тут через кожні 10м — вистави

kyiv4Хрещатик — це чудовий майданчик, щоб усіляким умільцям показати свої таланти. Краще це, звичайно, робити на свята — коли на Хрещатику немає машин, багацько людей прогулюється вулицею, а поряд на Майдані монтують сцену, де ввечері буде концерт якихось відомих співаків. Отут і є можливість усіляким танцівникам, співакам, клоунам, фокусникам розвернутися: продемонструвати свої таланти широкій публіці. Компанія умільців займає свій куточок на Хрещатику — й демонструючи свої таланти, збирає навколо себе группу зацікавлених людей.

kyiv6На свята на Хрещатику то тут, то там помітні «куточки самодіяльності». Компанія бі-боїв розгортають килимок і демонструють люду запальний брейк-данс. Группа рок-музикантів займає свій закуток і збирає гурток шанувальників року навколо себе. Гурток ролерів та скейтерів встановлює трамплін та демонструє різноманітні трюки: дива їзди на скейті та на роликах. А також тут є: духові оркестри, вуличні театри, фокусники, художники, музиканти, співаки… та безліч іншого «люду». Цікаво на Хрещатику.

брейк

Фріки. Люди фоткаються зі смішними персонажами

kyiv3Фріки — це та «невід’ємна частина» Хрещатику, яка присутня завжди: і у будній день, і на свято. Щоправда, у будні дні, знову ж таки, картина – не рівня святам. Фріки — це… такі персонажі, завдання яких викликати епатаж, подив, захоплення оточуючих. І заохотит їх сфотографуватися з фриком. Так от, у будні дні хіба що на Майдані Незалежності ходять різноманітні «Білки», «Ящірки», «Ведмедики», «Телепузики» та інші аніматори та… чіпляються до оточуючих. За символічну плату можна з ними сфотографуватися.

скульптураНа свята картина більш цікава й різноманітна. Тут тобі й «скульптури» (людина загримована під скульптуру — Ніке, Афродіта, нимфи та ін.), й ефектні продавчині (льодяників, морозива, солодощів — зазвичай вони виряджені в епатажні костюми), й різноманітні культові персонажі з кіно (Джеки Горобці, Леприкони, Халки, лінивці Сіди, Дід Мороз з оленями й Снігуркою та ін.). З кожним персонажем можна сфотографуватися на певну плату. Не задарма ж ці фріки публіку розважають!

Сувеніри й фастфуд

kyiv8 Ще, чим славний Хрещатик — це тим, що тут продаються сувеніри. Стоять лавки дерев’яні на тротуарах, а там: віночки, посуд, біжутерія, ляльки, вишиванки, рушники, кашкетики, капелюшки та багато, багато іншого. Останніми роками щоправда, внаслідок усім відомих подій, дещо змінилася мода на сувеніри. Серед сувенірів тепер більш присутня національна тематика (вишиванки, елементи одягу у кольорах національного прапору – жовто-блакитні), а також глузування з певних політичних лідерів (килимок для ніг з портретом Януковича, «туалетний папір» (насправді — серветки) з портретом Путіна). Ось такі сувеніри можна зустріти на Хрещатику.

А також на свята на цій вулиці відкривається велика кількість точок вуличного фастфуду. По всьому Хрещатику стоїть запах пиріжків, смаженого м’яса, гарячих сосисок, картоплі, спецій, соління… Гуляючи по святковому Хрещатику, не варто забувайти й про власний шлунок. Тут можна швидко й без проблем перекусити.
kyiv9

Ось такі вони, перші враження від Хрещатику. Нажаль, зараз він, внаслідок усім відомих подій, навіює певний сум. Будино профспілок, підпалений під час штурму Євромайдану, так і стоїть невідновлений — лише рекламні бігборди закривають місце трагедії. Вулицю Інститутську, що було перейменовано в вулицю Небесної Сотні, зараз вкривають вінки, квіти й свічки — в пам’ять про загиблих революціонерів. Останніми роками Майдану — не до свята. Але, незважаючи на це, Хрещатик — все одно чудовий. Його однозначно слід відвідати усім гостям столиці.

Поширити