Смарт-квартири – розумний вибір + економія?

Все тече, все змінюється, як казав один відомий філософ. Тож, тепер ні для кого не видається чимось чудернацьким, коли на місці старого, забутого заводу постає новий житловий, комфортабельний багатоквартирний будинок.

Про те, що столичні промзони поступово переформатують під житлові мікрорайони, знають, напевно, всі. Зокрема, таке перебудівництво відбувається на Либідській, де на місці колишнього тролейбусного депо будують ЖК «Французький квартал-2»; на Васильківській, де на місці колишнього АТП будують ЖК «Паркова Долина»; так сталося в Дарниці, де на місці заводу «Вулкан» з’явився ЖК «комфорт-Таун»; та на вул. Машинобудівній, де на місці заводу “Реле та автоматики” постане ЖК «Smart House».

Смарт-квартири стали новим трендом на ринку нерухомості, вони орієнтовані переважно на молодь – студентів та випускників, молодих «одинаків», що тільки починають будувати свою кар’єру. В принципі, саме для таких людей такі невеликі за розміром квартири і будуть найбільш комфортними. Посудіть самі: в ході реконструкції завод перетворюється… в багатоповерховий будинок. В середньому площа таких квартир буде від 1 до 69 кв.м. Відповідно їх кількість в одному будинку дещо зашкалює, тобто, «мурашник» тут буде ще той. Проте, нічого критичного для активної молоді, чого не скажеш для сімей з дітьми або літніх людей. Та, чи все так чудово, як здається на перший погляд? Проаналізувавши усі пропоновані варіанти смарт-квартир в житлових комплексах столиці, MyKyiv спробував виявити можливі сильні та слабкі сторони нового тренду.
new-piktochart_188_5c7ca15a7e1c95d69c02314668aa5f3a948ab851
Серед сильних сторін придбання смарт-квартири вважаємо наступні:

Економія

Тут видається очевидним той факт, що ціна на такі невеликі за площею квартири є значно нижчою порівняно з іншими пропозиціями житла на ринку нерухомості.

Багатофункціональність

Мається на увазі, що смарт-квартири вирізняються функціональними зонами в кожному куточку своєї площі. Кожен сантиметр житла заповнений і виконує свою функцію.

Комфортабельність

В смарт-квартирі планування продумано до найменших дрібниць: місце для вітальні, санвузол з душовою кабіною, комфортна житлова зона з великим диваном, функціональні ніші для шаф і повноцінна кухня.

Інновація

Смарт-квартири – це, певною мірою, інновація, яка включає в себе квартиру «студію» з повним функціоналом звичайної квартири. Смарт-квартири це нове явище на ринку нерухомості, новий модний тренд, який з кожним днем стає все популярнішим і, відповідно, попит на нього теж зростає.

Готовий ремонт

Зазвичай, у смарт-квартирах вже зроблено ремонт і продумано все до дрібниць.

Серед слабких сторін смарт-квартир можна виокремити наступні:

Невелика площа

Це досить очевидний “мінус”, оскільки такого роду квартири найбільше підійдуть для однієї людини, максимум для молодої пари, тобто для сімей кількістю не більше 2-х чоловік.

Багатолюдність

У зв’язку з тим, що квартири за площею невеликі, їх загальна кількість в будинку досить значна, а це, відповідно, може призводити до багатолюдності та шуму.

Сумнівна якість будівельних матеріалів

Це, насамперед, слабка сторона тих житлових комплексів та тих забудовників, які не надають чіткий і повний опис будівельних матеріалів для робіт по реконструкції. А таких забудовників, на жаль, досить багато.

Місцева інфраструктура

Дуже сумнівною видається оточуюча інфраструктура навколо житлових комплексів смарт-квартир, оскільки зводяться вони на місці колишніх заводів, тобто до найближчого супермаркету, дитячого садку, школи, а інколи навіть до найближчого транспорту далеченько.

Екологія

Існує безліч дискусій стосовно того, чи досить екологічною є територія навколо колишнього заводу, де тепер зводяться смарт-квартири? Скільки людей, стільки й думок, проте дослідити це питання при купівлі конкретної смарт-квартири в конкретному житловому комплексі необхідно обов’язково. Тож вирішуйте самі купувати чи не купувати.

Поширити