Чорна гора – родзинка Печерського району

Чорна гора – один із житлових масивів Києва, розташований в Печерському районі столиці, займає його більшу частину. В цьому мікрорайоні можна побачити одночасно різні часи, відображені в архітектурі. Тут ще залишились старі, схожі на сільські, одноповерхові приватні будиночки, оточені п’ятиповерхівками хрущовського періоду і новобудовами-хмарочосами, які і зараз продовжують будуватися. Варто підняти голову, прогулюючись цим житловим масивом, щоб побачити, як гордо височіють над старими будівлями надсучасні елітні висотки.

Історія

Назва мікрорайону – Чорна гора – була дана цій місцевості жителями, які почали заселяти це місце з 1923 року. Місцевість вкриває чорний ґрунт, тому назва мікрорайону аж ніяк не пов’язана з негативною енергією чи якимись магічними історіями. Чорноземи Чорної гори знаходяться на висоті 142 м над рівнем моря. Вона досить полога, а її вершиною є Печерський міст (станція метро Дружби Народів – вул. Курганівська).

У XIX столітті на місці теперішнього масиву Чорна гора були розміщені саперні табори, які з часом, у 1923 році були переміщені на лівобережжя Дніпра. Саме з цього періоду бере свій початок історія житлового масиву, який розташувався між Залізничним шосе, бульваром Дружби народів та вул. Кіквідзе і має форму трикутника. Основні вулиці, що проходять по району – Менделєєва, Товарна і Чорногірська.

Транспортна інфраструктура

Печерський район, на території якого знаходиться цей житловий масив, з’єднаний з іншими районами міста за допомогою розвиненої транспортної інфраструктури. Тут проходять чотири станції метро двох гілок: Либідська, Видубичі, Дружба Народів та Деміївська, що дозволяє без пересадок потрапити в будь-який район міста.
За допомогою наземного транспорту до центру міста можна доїхати приблизно за 40 хвилин, своїм автомобілем подолати цей шлях можна значно швидше – досить всього 15 хвилин.
Мікрорайон Чорна гора межує з Деміївкою, Нижнім Печерськом, Звіринцем та Саперною Слобідкою.

Читайте також:  Пікнік-зони в Києві або де можно скоштувати шашлик на природі

Населення

Першими, хто почав заселяти Чорну гору, стали співробітники державних установ, а також працівники залізничної станції: в районі розташований залізничний вокзал Київ-Московський і вся його інфраструктура. І дотепер в цьому житловому масиві мешкають багато з тих, чиє життя було пов’язане з роботою на цих об’єктах, а також більш молоде покоління: їх діти, онуки і правнуки.

Мешканці, що проживають на Чорній горі також різняться за віком: багато молоді і людей похилого віку. Їх соціальний статус також доволі різноманітний – від трудяг до успішних бізнесменів, що вселяються у новозбудоване елітне житло.

Новобудови району являють собою цілі комплекси, що складаються в першу чергу з елітних будівель. В них розміщуються дорогі ресторани, клубні заклади, різноманітного рівня салони і фітнес-клуби. В основному ці заклади займають перші поверхи новобудов.

Характерна інфраструктура, а також зручне розташування мікрорайону по відношенню до центру міста, величезний вибір комерційної нерухомості приваблюють заможних мешканців столиці, а також ділових людей.

Характер життя

З одного боку мікрорайон Чорна гора є тихим і спокійним мікрорайоном, що межує з центром міста, з іншого – це один із багатьох центрів ділового життя столиці. Тут багато офісів, що розташовані в нових кварталах. Старі квартали є повною їм протилежністю – тут тихо і спокійно. Місцеві мешканці полюбляють відпочивати в своїх затишних дворах та прогулюватися не дуже заповненими вулицями.

Тут функціонують приватні і державні школи, дитячі садочки і поліклініки. Продукти харчування і все необхідне для повсякденного життя можна придбати в одному з двох гіпермаркетів – «Ашан» (знаходиться в Ocean Plaza) і Novus (ст.м. Дружба Народів).

Визначні місця і пам’ятки

Мікрорайон Чорна гора потопає в зелені, а поряд з ним розташований величезний і дуже красивий Ботанічний сад імені М. Гришка. На його території знаходиться Свято-Троїцький монастир. Вийшовши на вершину одного з пагорбів ботанічного саду можна побачити Лавру, Батьківщину-матір і лівий берег Дніпра з досить незвичайного ракурсу.

Читайте також:  Пікнік-зони в Києві або де можно скоштувати шашлик на природі

Поряд з районом розташований ТРЦ Ocean Plaza. Це дуже популярне місце серед киян, як приходять сюди за покупками в багаточисельні магазини і кафе. Але найбільше відвідувачів приваблює самий великий в Україні публічний акваріум.

Поширити