“Фантастичні звірі”, “Любов править світом” або все, що треба знати про київські мурали

Мистецтво муралів у Києві почалося не так давно порівняно з історією його розвитку у світі. Лише кілька років тому двоє українських художників наважилися створити перший мурал в українській столиці. До речі, ці двоє нині стали відомими і малюють мурали в інших країнах світу, а до України все частіше почали приїжджати іноземні художники зі світовими іменами.ernesto-maranje

Перші мурали…

Мурал – це витвір мистецтва, це велика картина, яка зображається на стіні будівлі і несе в собі певний сенс.
Можна стверджувати, що перші мурали в історії з’явилися досить давно. Як свого роду мурали можна розцінювати зображення тварин на стінах печер первісних людей. Поступово знаряддя образотворчого мистецтва удосконалювалися, а художні навички муралістів поліпшувалися і монументальний живопис почав з’являтися на стінах храмів і багатих будинків.

im578x383-berlinЗасновником сучасного мурал-арту вважається мексиканський художник Дієго Рівера, який створив в тридцяті роки ХХ століття кілька знаменитих муралів у Сан-Франциско,а також в Детройті та Нью-Йорку.

Цікаво, що найбільшим об’єктом мистецтва муралів минулого століття вважається Берлінська стіна, яку, щоправда, розписували тільки з боку Західного Берліна. До речі, шматочок берлінської стіни є і в Києві, знаходиться він на території німецького посольства.

Найвідоміші мурали світу

Про те, що мистецтво муралістики заполонило увесь світ можна переконатися по наступних фото.
м. Нью-Йорк (США)

kobra-new-york-chelsea-4
Автор Едуардо Кобра на 25-й вулиці на 10-й авеню в Челсі в Нью-Йорку відтворив знамените фото американського фотожурналіста Ейзенштадта.

м.Оз (Франція)
vinie-mural-in-eauze-france-2015-2
Автор Vinnie досить часто в своїх муралах використовує елементи рослин, як, зокрема, і в цьому муралі.

м. Афіни (Греція)
wd-aka-wild-drawing-athens-2015
Автор муралу WD зобразив мрійливих слонів.
“- Що робити якщо я впаду?
– А уяви собі раптом ти злетиш!?”

Мурали Києва

Починаючи з 2014 року на будівлях Києва почали виникати різні зображення – перші мурали. Зазвичай, їх малюють художники з різних країн світу, таких як Бразилія, Іспанія, Польща, Австралія, ну і звичайно ж з України. Створення муралу це досить непросте заняття. В першу чергу, обов’язково береться дозвіл на проведення робіт в КМДА, також робиться опитування жителів будинку (якщо це житловий будинок) чи не проти вони муралу, збирається підписи та ін.
Лише один день роботи тридцятиметрового підйомника коштує 4,5 тис. грн. Організацією створення нових обєктів муралістики займаються різні громадські організації, фонди, тощо. Тож, можна сказати, що все тримається на любові до мистецтва.

Мурали вже стали справжньою окрасою Києва та мають всі шанси стати його новою візитною карткою. Про те, де саме в місті, на яких вулицях та яких саме будинках знаходяться мурали, можна дізнатись на спеціально створеному сайті “Мурали Києва” На якому знаходиться інтерактивна карта міста з усіма об’єктами муралістики.

До речі, ми нарахували в Києві близько 115 обєктів!

Ось, кілька свіжих робіт:

На стіні Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв з’явилися два мурали з цирковими артистами, автором яких є молодий київський художник Ілля Павельц. Створювалися вони на стінах навчального закладу після капітального ремонту, який в ньому провели вперше за 17 років. До цього фасад будівлі визнали аварійним. Тепер перехожих зустрічають сюжети з життя циркових артистів: жонглери, еквілібристи, акробати та ілюзіоністи, які ніби завмерли в магічній виставі.
41

 

Український художник Олександр Гребенюк в одному зі спальних районів Києва намалював образ людини, обплетеної рослинами, що символізує нерозривний зв’язок з процесами глобальної еволюції. Цей мурал автор присвятив темі еволюції життя на землі.
murals_

 

На Троєщині в Києві закінчилася робота над найбільшим муралом у світі. Автор – італійський художник 2501 розмалював стіну 24-поверхового будинку. Художник заклав у своїй роботі слово “воля”. Натхненням для нього став герб України. Мурал вважається одним з найвищих у світі, в Європі так точно.
the-biggst-mural

Тож, як бачите, мурали це не щось нове. Тренд розмальовувати стіни виник досить давно і поширений майже у всьому світі. Є багато як прибічників, так і ворогів цього мистецтва. В США мистецтво муралів вже давно легалізували і аквтино залучають до облаштування міста, особливо в тих районах де це конче необхідно.

Вважаємо, що це однозначно є позитивним елемонтом столичної культури, оскільки завдяки відомим муралістам по-перше, сірі стіни київських будівель заграли яскравими барвами, по-друге, про Київ, тепер можна говорити, як про столицю стріт-арту і по-третє, деякі споруди, що потребували ремонту тепер виглядають не просто по-новому, а навіть стильно.

Поширити