Де в Києві жити комфортно та чисто? Рейтинг мікрорайонів

Відомо, що від чистоти міста залежить здоров’я його жителів, і за цією ж ознакою можна вимірювати якість життя в місті загалом. Київ є одним із десяти найбільших міст Європи з офіційним населенням 2 893 822 людей! Саме в нашій столиці розташовано більш ніж 70 парків та 200 скверів, завдяки чому вона вважається одним з найзеленіших міст Європи й навіть усього світу! Тож, перед міською адміністрацією постає безліч проблем у сфері наведення порядку в місті, у зв’язку зі збільшенням населення і зростанням урбанізації. Належне планування та управління, ставлення жителів – все це провідні фактори у підтримці чистоти та комфортності проживання в столиці. Проте, для того щоб підтримувати в місті порядок та чистоту необхідно дещо більше ніж кілька урядових постанов та оголошень. Це також і обов’язок місцевих жителів брати активну участь у побудові чистого і красивого міста, або хоча б намагатися не наносити шкоди оточуючому середовищу.

Цікаво, що у Києві 52 мікрорайони, і зручність проживання в них достатньо різниться. Багато хто може подумати, що пальму першості в рейтингу кращих районів столиці тримають центральні райони – Печерський, Шевченківський. Але це далеко не так. За одним із опитувань киян найкомфортнішим було названо Дніпровський район. Закривають трійку лідерів Святошинський та Подільський райони.

За результатами іншого опитування респондентів на одному із форумів найкращими для проживання мікрорайонами Києва були названі Голосієво (9%), друге місце ділять Оболонська набережна і Печерськ (6% кожен), третє – Оболонь (крім мікрорайону Оазис), історичний центр Києва і Русанівка (по 5%).

Та, на жаль, Києву ще далеко до найчистіших міст планети, а такими, до речі, визнають Калгарі (Канада) (на фото), Аделаіда (Австралія), Гонолулу (Гавайї).
kalgari

Шкода, але Київ не входить і до рейтингу найчистіших міст України 2016. Столиця не увійшла навіть до 5-ки лідерів. У 20 категоріях її обійшли такі міста, як Вінниця, Харків, Львів, Луцьк і Тернопіль. Хоча це можна пояснити тим, що Київ є найбільшим мегаполісом країни і відповідно в столиці рівень життя і запити набагато вищі, ніж в регіонах. Проте, певні кроки для поліпшення ситуації вже робляться. У поточному році Київ покращив свої позиції за такими показниками, як збір сміття (+5), каналізація (+4), торгівля (+3), розвиток зелених зон (+2). Крім того, столиця додала 5 пунктів в таких послугах, як робота поліції і комфорт в прибудинкових територіях.

Будемо сподіватися, що в недалекому майбутньому ситуація зміниться і наша столиця стане не лише найкомфортнішим та найчистішим містом України, але й усього світу, бо Київ — місто з надзвичайною атмосферою. Це місто, в якому закохуються і в яке закохуються.

Поширити