Рейтинг найчистіших двориків Києва

«Тільки там, тільки там, де нас нема…» – співав відомий український гурт «Океан Ельзи», а ми додамо, що тільки там де нас нема – чисто. Чи дійсно це так? Не знаю, погодитесь ви чи ні, але все ж, зазвичай, де велике скупчення людей, там і великі купи сміття. І як добре, коли трапляються небайдужі люди, які не лише самі не смітять, а ще й зголошуються навести лад навколо.

Все більше і більше жителів столиці беруться за облаштування і прибирання території поблизу своїх будинків. Досить часто самостійно або ж за допомогою волонтерів кияни вивозять сміття з дворів, фарбують пандуси, ремонтують лави, а також створюють креативні картини на фасадах будинків, фігурки тварин в садах та парках і навіть будують міні-озера і мости. І все це не лише заради чистоти навколо, а й для естетичного задоволення. Погодьтеся, приємно, коли навколо тебе чисто та красиво.

Щороку особливо актуальним питання прибирання територій постає навесні та восени. Так, зокрема, цьогоріч у вересні активно проводились суботники в Харкові, Полтаві, Хмельницькому: прибирали листя, чистили дороги, словом, наводили лад.

І хоча, подібні акції почали набирати масовості, проте прибрати скрізь за усіма просто неможливо, бо, як то кажуть, «чисто не там де прибирають, а там де не смітять». Та чи багато в Києві таких місць? Небагато, але все ж є. Зокрема, пропонуємо п’ятірку найчистіших і найкреативніших двориків Києва, які з сірих і «зубожілих» перетворились на яскраві та доглянуті.

dvoriki-kiyeva1Під’їзд на вулиці Радунській, 11 (Троєщина) в травні цього року розмалювала художниця, яка живе в цьому будинку. Пандуси з сірих стали синьо-жовтими, а на дверях і стінах під’їзду художниця зобразила типовий український пейзаж – церкву, поле соняшників, блакитне небо і будиночок. Крім того, тепер батьки піднімають коляски не по сірому, «побитому життям» пандусу, а по імпровізованому «Рушнику».

dvoriki-kieva-2Дворик на вулиці Салютній 4а, на Нивках, активісти облагородили зовсім нещодавно. Тут зробили газон, поставив незвичайне вуличне фортепіано і лавочки – останні також стилізовані під музичний інструмент.

Акуратний і милий дворик за адресою Поліська, 14 в Дарницькому районі. Красу в рідному дворі створив місцевий житель Костянтин. Око радують композиції з каменів і рослин, а дерев’яний «тин» вінчає глиняний горщик.

Завдяки акції з облагороджування київських двориків чотири роки тому у одному з дворів на вулиці Туполєва 22в (Шевченківський район) з’явився міні-Амстердам.

Неймовірно затишний дворик облаштували собі мешканці будинку №16 на Вознесенському узвозі. Нині це доглянутий дворик з ледачим котом на стінах і розкішним садом. А колись тут були купи будівельних матеріалів. Одна із мешканок будинку домоглася, щоб будівельне сміття прибрали і привезли землі. Окрім того, домовилася з господарем магазину арт-аксесуарів. Він найняв студентів, і жахливі стіни будинку перетворили в картини. Ось тепер тут літо в Італії.

І таких двориків в Києві дуже багато. Вони милують око, підіймають настрій і просто привертають до себе увагу, оскільки все ж це лише капля в морі. Дуже хотілося б щоб у нашому місті таких дворів та під’їздів стало набагато більше. Можливо без особливого креативу але щоб у дворі було чисто та охайно.

Поширити