Опалювальний сезон: підключати чи не підключати?

1145956 Проблема підключення опалення в Києві ось уже більше тижня залишається одним із найболючіших питань серед усіх жителів столиці . «У вашому будинку вже тепло?» – саме таку фразу можна почути на роботі, у транспорті, майже на кожному кроці. І це є цілком зрозумілим при нинішніх нічній середній температурі «-2» та денному температурному фоні не більше «+8». Як відомо, вже більше тижня в Києві зберігається холодна погода, і в найближчі дні вдарять морози. Як то кажуть: “winter has come…”. І навіть обіцяне з 12 жовтня підключення теплопостачання в дитячих садках, школах та лікарнях виконується не повністю, що вже говорити про планове підключення, яке мало розпочатися з 17 жовтня! Тож, стурбованість киян проблемами тепла у власних квартирахта будинках абсолютно виправдана.

У Києві з 12 жовтня тепло вже дали в 96% будинках (понад 8,7 тисяч будинків), повідомили в Київенерго. Найменше будинків з теплом – у Солом’янському районі (87.3%). У той же час в Дарницькому районі до опалення підключено всього 66,7% лікарень.

Станом на ранок понеділка, 17 жовтня, теплом були забезпечені лише 79% житлових будинків Києва. Про це повідомляється на сторінці в Facebook ПАТ «Київенерго». Найбільше теплом забезпечені будинки в Деснянському і Подільському районах міста. Соціальна сфера підключена майже повністю: на 99% – дитсадки, 97% – школи і 92% – лікарні, – сказано в повідомленні.

Проте, фактична картина набагато сумніша: в деяких районах не лише проблеми з опаленням, тобто з його відсутністю, а також проблеми з водопостачанням гарячої води. Складається таке враження, що зима, як завжди прийшла неочікувано і наша централізована система опалення виявилась до неї неготовою.

Цікаво, а чи переймаються такими ж проблемами теплообігріву в інших столицях світу?

Польща

У сусідній Польщі взагалі відсутнє таке поняття як «опалювальний сезон». У підвалах більшості тамтешніх будинків розташовуються оснащені спеціальним обладнанням теплопункти. Вони встановлені практично у всіх багатоповерхівках. Тому полякам здається дивним, що влада вирішує за людей, коли включати опалення, а коли вимикати.

Японія

В Японії, на відмінну від Польщі, знають що таке опалювальний сезон. Проте, відомо про це лише в префектурі Хоккайдо – найхолоднішій частини країни. Там налагоджена система центрального опалювання.
Всі інші обігрівають себе самостійно за допомогою електричних кондиціонерів і обігрівачів – електричних, масляних, гасових або газових.
В Японії досить популярні електричні килими. Вони схожі на електричні ковдри, температуру яких можна регулювати. Більш того, можна включати тільки ту частину килима, на якій ви сидите.
Одним з варіантів обігріву в Японії є котацу – стіл з обігріваючим елементом, який встановлений під кришкою, і ковдрами, які зберігають тепло.

Великобританія

255638_1У туманному Альбіоні – Британії – традиція автономного опалення бере початок ще з давніх часів, коли всі активно використовували для обігріву каміни. Сьогодні в кожному будинку є бойлери, газові колонки, і люди самостійно обирають «дешеву і комфортну температуру» та час коли вже час вмикати обігрів. Не у всі кімнати у будинках британців опалюються. Так, зокрема, у ванній кімнаті температура може не перевищувати й 10 градусів, а у спальнях взагалі рідко включають опалення. Британці полюбляють спати у теплих піжамах під ковдрою, тому що опалювати кімнату всю ніч це досить дорого. Зате опалення на кілька годин вони вважають не лише економним, але і екологічним засобом.

В Києві та й в цілому по Україні централізоване підключення опалення в будинках поки що вважається найекономнішим та найзручнішим варіантом. Проте, дана система вже дещо віджила своє і тому будемо сподіватися, що нові технології в систему теплопостачання все ж будуть поступово впроваджуватись і таким чином, в будинках буде тепло і затишно.

Поширити